Autor: PGE Skra

Puchar Prezesa EKS Skra pojechał do Bobrownik

 12 drużyn, 116 uczestników, 21 meczów i 50 setów - tak w liczbach można podsumować Mikołajkowy Turniej Siatkówki Chłopców o Puchar Prezesa EKS Skra Bełchatów.

Na boisku w hali Energia mogliśmy oglądać zacięte pojedynki i ciekawe wymiany. Puchar wygrali siatkarze z Bobrownik, srebrne medale na szyjach zawiesili chłopcy z Mokrska, a na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z Sieradza.

Wszystkie drużyny zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy, w których grały systemem „każdy z każdym”, a tylko najlepsza wychodziła do finału. Oznaczało to, że w każdym meczu należało zagrać na 100 procent swoich możliwości, bo tylko wygranie trzech spotkań dawało pewny awans. Najdłużej czekaliśmy na rozstrzygnięcie w grupie C, gdzie blisko walki o medale byli uczniowie z SP 1 w Bełchatowie – razem z drużyną z Mokrska zespoły miały po dwa wygrane mecze i o awansie decydowały sety.

W finale ponownie mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, a siatkarze Roberta Kowalskiego okazali się bezkonkurencyjni. Oprócz nagród dla drużyn, przewidziane zostały także nagrody indywidualne. Statuetki MVP i nagrody otrzymali z rąk prezesa Wiesława Deryły: Filip Kowalski z Bobrownik i Kacper Matusiak z Sieradza.

Bez względu na wynik, wszyscy uczestnicy opuścili halę Energia w dobrych nastrojach, bo przecież oprócz rywalizacji liczy się też dobra zabawa! Elmen Sp. z o.o., Megamed i PGE Skra Bełchatów zatroszczyli się o to, aby każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Dziękujemy uczniom i trenerom za udział! Podziękowania należą się również naszym siatkarzom, którzy wzorowo sprawdzili się w roli sędziów. O prawidłowy przebieg meczów zadbali: Kacper Węglarski, Bartek Ciuruś, Kuba Chaber i Tymek Zadeberny.

Więcej informacji, szczegółowe wyniki oraz składy znajdziesz na stronie www.eks.skra.pl.