Autor: Maciej Nowocień

Puchar Polski: Awans PGE Skry do ⅛ finału!

Siatkarze PGE Skry pokonali w Częstochowie tamtejszy Exact Systems Norwid 3:1 i awansowali do ⅛ Pucharu Polski. Teraz bełchatowianie podejmą u siebie Asseco Resovię.

Do Częstochowy trener Slobodan Kovac nie zabrał Aleksandara Atanasijevicia, ale za Serba powołał Aleksandra Czerwińskiego z zespołu rezerw. Pozostali gracze byli w gotowości do gry, a PGE Skra nie zlekceważyła pierwszoligowców. W pierwszej szóstce wyszli Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Damian Schulz, Dick Kooy, Sebastian Adamczyk i libero Robert Milczarek. 

Pierwszy set nie poszedł po myśli PGE Skry. Gospodarze grali znakomicie, szczególnie w ataku i obronie, a bełchatowianie mieli problemy ze skończeniem akcji. Przy stanie 17:15 dla częstochowian trener Slobodan Kovac na boisko wprowadził Mihajlo Miticia, ale skuteczność PGE Skry się nie poprawiła. Norwid grał natomiast bardzo dobrze i wysoko wygrał pierwszą partię 25:18.

W drugiej bełchatowianie poprawili swoją grę. Przede wszystkim lepiej zagrywali i wreszcie zaczęli kończyć ataki (6:2). Co prawda siatkarze Norwida, którzy nie mieli nic do stracenia, wciąż robili co mogli, to jednak bełchatowianie kończyli kontry i nie mieli zamiaru przegrać kolejnego seta (15:11). PGE Skra miała seta pod kontrolą, choć w końcówce Krzysztof Gibek zanotował dwie punktowe zagrywki i było 21:19 dla gości. Na szczęście w tym secie nic złego dla bełchatowian się nie wydarzyło i wygrali 25:21.

W trzecim secie PGE Skra wreszcie grała na swoim poziomie. Szybko osiągnęła przewagę, a pogłębiała ją przy zagrywce Milada Ebadipoura, który rozgrywał naprawdę dobre zawody. Bełchatowianie byli bezlitośni, wykorzystywali każde potknięcie rywali i zasłużenie wygrali 25:11, a w całym meczu prowadzili już 2:1.

Częstochowianie wiedzieli jednak, że stoją przed ogromną szansą walki z taką drużyną, jaką jest PGE Skra i w czwartym secie znów postawili się bełchatowianom, ale do czasu. Przyjezdni lepiej zagrywali i to zrobiło różnicę. Nie do zatrzymania był też Mateusz Bieniek. Efekt? Zwycięstwo 3:1 i awans do ⅛ Pucharu Polski!

Teraz pucharowym rywalem PGE Skry będzie Asseco Resovia. Bełchatowianie zagrają w hali Energia w drugiej połowie stycznia.

Exact Systems Norwid Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 1:3
Sety:
25:18, 21:25, 11:25, 20:25
Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Usowicz, Kryński, Zawalski, Długosz, Podborączyński (libero) oraz Wnuk, Sługocki, Biliński, Popiela, Mucha
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Bieniek, Schulz, Kooy, Adamczyk, Milczarek (libero) oraz Mitić, Taht