Autor: Maciej Nowocień

Puchar CEV: Pewne zwycięstwo i awans PGE Skry!

Siatkarze PGE Skry pewnie awansowali do głównej fazy Pucharu CEV. Bełchatowianie w dwumeczu pokonali OK Mladost Brcko i teraz czeka ich kolejny rywal.

W premierowym meczu w hali Energia (gospodarzem był OK Mladost) bełchatowianie bez większych problemów wygrali 3:0. Awans musieli jednak przypieczętować w czwartkowym rewanżu. Tak naprawdę niewiele osób spodziewało się, że Bośniacy mogą zagrozić PGE Skrze. I tak też było. Ale po kolei...

Pierwszego seta PGE Skra miała pod kontrolą, chociaż goście z Bośni robili wszystko, by przeciwstawić się gospodarzom. Widać było większe doświadczenie po stronie bełchatowian, ale też większe umiejętności. PGE Skra była skuteczna, zrobiła swoje i zwyciężyła 25:20 otwierając wynik spotkania.

W drugim secie na pewno warto zatrzymać się przy serii zagrywek Mikołaja Sawickiego, który na tyle uniemożliwiał wyprowadzenie akcji rywalom, że PGE Skra prowadziła już 16:4. Oczywiście nie tylko on zdobywał punkty, ale bełchatowianie skutecznie kończyli kontry. Już wtedy wiadomo było, że to PGE Skra zwycięży w tym secie, a goście zdołali zdobyć jeszcze tylko cztery punkty (25:8).

PGE Skra była już pewna awansu do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu CEV. Mimo to, nie odpuszczała i narzucała tempo gry również w trzecim secie. Wciąż bardzo dobrze zagrywała i blokowała. To sprawiało, że przewaga się powiększała. Ostatecznie PGE Skra zwyciężyła 25:14, a w całym meczu 3:0.

Zwycięstwo dało bełchatowianom awans do kolejnej rundy Pucharu CEV, w której zmierzą się z czeską Duklą Liberec. Pierwszy mecz odbędzie się w hali rywala, a wstępna data spotkania to 9 grudnia.

PGE Skra Bełchatów - OK Mladost Brcko 3:0
Sety:
25:20, 25:8, 25:14
PGE Skra: Mitić, Taht, Kłos, Schulz, Sawicki, Adamczyk, Milczarek (libero)
OK Mladost: Kisic, Mirković, Colo, Divljan, Hukicević, Eminović, Maricić (libero) oraz Krtinić, Trakić, Cosić, Tanić