Autor: Biuro Prasowe

Przyszłość polskiego przyjęcia w PGE GiEK Skrze

Najlepszy przyjmujący mistrzostw Polski juniorów i reprezentant Polski U-20 dołączył do bełchatowskiego klubu. Artur Brzostowicz podpisał długoletni kontrakt z PGE GiEK Skrą Bełchatów.

Artur Brzostowicz to 19-letni przyjmujący, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w niedalekiej Lechii Tomaszów Mazowiecki, z którą sięgnął po tytuł mistrza Polski kadetów. Następnie dołączył do drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i właśnie w barwach częstochowskiego klubu dziewiętnastolatek sięgał po swoje największe osiągnięcia – mistrzostwo Polski juniorów młodszych 2023 oraz mistrzostwo Polski juniorów 2024.

Młody przyjmujący ma na swoim koncie występy w biało-czerwonej koszulce. Brzostowicz ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy U-17, a także zwycięstwo w mistrzostwach EEVZA U-18 w Erywaniu.

Podpisanie kontraktu z Arturem Brzostowiczem jest jednym z efektów współpracy między Skrą Bełchatów a Eco-Team AZS-em Stoelzle Częstochową. Jej celem jest stwarzanie możliwości rozwoju dla najbardziej obiecujących zawodników i szukanie młodych talentów, które będą stanowiły o sile PGE GiEK Skry Bełchatów w przyszłości.

- Cieszę się, że mogłem dołączyć do tak utytułowanego klubu, jakim jest PGE GiEK Skra Bełchatów. Pochodzę z Tomaszowa Mazowieckiego, więc już od dziecka miałem okazję oglądać sukcesy bełchatowskiej drużyny. Czuję się zmotywowany i doskonale zdaję sobie sprawę, że od teraz stawiane będą przede mną dużo wyższe oczekiwania i zrobię wszystko, aby im sprostać – powiedział Artur Brzostowicz.

Aktualnie dziewiętnastoletni przyjmujący przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-20, która przygotowuje się do rozgrywanych na przełomie sierpnia i września mistrzostw Europy U-20.


Brzostowicz związał się z PGE GiEK Skrą Bełchatów czteroletnim kontraktem. W najbliższym sezonie zostanie wypożyczony do innego klubu, by zdobywać boiskowe doświadczenie, które zaprocentuje w trakcie gry w barwach b ełchatowskiego klubu.