Autor: Biuro Prasowe

Przyjmujący żegna się z PGE GiEK Skrą

Rumuński przyjmujący Adrian Aciobanitei nie będzie dłużej reprezentował barw PGE GiEK Skry Bełchatów. Dziękujemy za reprezentowanie bełchatowskiej drużyny i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Adrian Aciobanitei dołączył do PGE GiEK Skry Bełchatów przed sezonem 2023/2024. Wcześniej Rumun występował w lidze niemieckiej i francuskiej, reprezentując barwy takich klubów jak VfB Friedrichshafen, United Volleys Frankfurt, AS Cannes oraz Chaumont VB 52.


Ważny punkt drużyny


W drużynie Andrei Gardiniego Aciobanitei był jednym z kluczowych zawodników, stanowiącym o linii przyjęcia bełchatowian. W sezonie 2023/2024 zagrał w szeregach PGE GiEK Skry w 32 spotkaniach, zdobywając przy tym 335 punktów.

Najlepszym meczem przyjmującego pod względem liczby zdobytych punktów był wyjazdowy pojedynek z Treflem Gdańsk. Wtedy Aciobanitei zanotował na swoim koncie 24 punkty. Złożyły się na to m.in. trzy asy serwisowe oraz trzy punktowe bloki. Najlepszym procentem perfekcyjnego przyjęcia Adrian popisał się w domowym starciu z Exact Systems Hemarpol Częstochowa. W nim wykonywał ten element ze skutecznością na poziomie 42,86%.

Wyjątkowy czas

W trakcie minionego sezonu Aciobanitei trzykrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować za cały sezon. To był naprawdę wyjątkowy czas i cieszę się, że mogłem być częścią tej drużyny. Oczywiście, chciałbym, żeby udało nam się zakończyć rozgrywki w fazie play-off, ale cieszy mnie to, co wspólnie osiągnęliśmy – powiedział Adrian Aciobanitei, żegnając się z klubem.

Adrian Aciobanitei zakończył swoje występy w barwach PGE GiEK Skry Bełchatów, a współpraca obu stron układała się bardzo dobrze. Adrian to bardzo ambitny zawodnik, co udowodnił w tym sezonie. Bardzo ważne są dla niego również aspekty prywatne, co miało decydujący wpływ na decyzję o jego przyszłości. Zarówno zarząd klubu, jak i jego kibice, z którymi Aciobanitei nawiązał znakomite relacje, będą miło wspominać jego pobyt w Bełchatowie.

Serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej drużyny i życzymy powodzenia w dalszej karierze!