Autor: Maciej Nowocień

Przyjdź na hitową prezentację i mecz PGE Skry w pełnym składzie! Nie zabraknie gwiazd!

30 września będzie wyjątkową datą dla kibiców i drużyny PGE Skry! Serdecznie zapraszamy na oficjalną prezentację zespołu oraz mecz towarzyski z IBB Polonią Londyn, czyli naszym klubem partnerskim! Wstęp wolny!

O tym, że współpraca pomiędzy PGE Skrą a IBB Polonią Londyn układa się perfekcyjnie, nie trzeba nikogo przekonywać. Oba kluby nawzajem sobie pomagają, a zespół z Anglii w hali Energia przygotowuje się do rozgrywek elitarnej Ligi Mistrzów. Cieszymy się, że możemy pomóc, ale teraz oba kluby planują… wspólną prezentację drużyn!

Wielkie wydarzenie z udziałem naszych zespołów odbędzie się 30 września o godz. 17.30 w hali Energia. To będzie świetna okazja, by zobaczyć zespół PGE Skry w komplecie. Nie trzeba przypominać, że w składzie mamy tegorocznych mistrza Azji (Milad Ebadipour), brązowych medalistów mistrzostw Europy (Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek) czy ulubieńców kibiców, jak Karol Kłos oraz… Serb Aleksandar Atanasijević, który wraca po latach do Bełchatowa i zawsze podkreśla, że kibice z Bełchatowa są najlepsi na świecie!

W prezentacji udział wezmą też zarząd klubu, a także nowy trener Slobodan Kovac, który przedstawi swój sztab szkoleniowy na najbliższy sezon. A przypominamy, że są w nim kolejni brązowi medaliści mistrzostw Europy, czyli fizjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak!

Dla kibiców będzie to ogromne przeżycie, tym bardziej, że są spragnieni emocji siatkarskich na żywo. Po efektownej prezentacji, zarówno zespołu PGE Skry, jak i IBB Polonii, odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy partnerskimi klubami. Co ciekawe, będzie to ostatni sprawdzian bełchatowian przed zbliżającymi się rozgrywkami PlusLigi!

- Kibice tęsknią za PGE Skrą, ale i nasz zespół nie może się doczekać, kiedy wreszcie zagra przy pełnych trybunach hali Energia. Nasi fani zawsze tworzyli niezwykłą atmosferę, która ma ogromny wpływ na postawę siatkarzy na boisku. Dlatego postanowiliśmy przygotować wyjątkową prezentację zespołu, a przy okazji rozegrać mecz towarzyski a naszym klubem partnerskim, czyli IBB Polonia Londyn. To zespół, który w tym sezonie będzie walczył w Lidze Mistrzów, dlatego warto śledzić ich poczynania. Mam nadzieję, że wspólnie świetnie będziemy bawić się w gronie żółto-czarnej rodziny - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

- Świetnie, że możemy ukoronować nasz okres przygotowawczy w tak ważnym sezonie meczem z naszymi przyjaciółmi, czyli PGE Skrą Bełchatów. COVID zmusił nas do trenowania poza krajem, ale według mnie nie ma do tego lepszego miejsca niż Bełchatów. Dziękujemy wszystkim w Bełchatowie za dotychczasowe wsparcie. W końcu nasza współpraca trwa już od 2013 roku. Gdyby nie PGE Skra na pewno nie bylibyśmy, tam gdzie jesteśmy. Dziękujemy! - mówi Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonia Londyn.

Wstęp na prezentację oraz spotkanie z IBB Polonią jest wolny, a wydarzenie będzie na żywo transmitowane w kanałach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.