Autor: Biuro Prasowe

Przemysław Kupka dołączył do PGE GiEK Skry

Po trzech sezonach wypożyczenia młody atakujący wraca do PGE GiEK Skry Bełchatów. 22-letni Przemysław Kupka będzie reprezentował bełchatowską drużynę w sezonie 2023/2024. To będzie jego pierwszy sezon w PlusLidze.

Przemysław Kupka to pochodzący z Tarnowskich Gór 22-letni polski atakujący, który już w 2020 r. związał się pięcioletnim kontraktem z bełchatowską Skrą. Mierzący 206 cm zawodnik w przeszłości był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, z której drużyną występował w sezonie 2019/2020 w 1. Lidze. Imponujący dorobek punktowy młodego atakującego, który w 24 meczach zdobył aż 336 punktów (średnio 14 „oczek” na mecz) sprawił, że znalazł się on w kręgu zainteresowań bełchatowskiego Klubu, a następnie podpisał 5-letni kontrakt.

Sezon 2020/2021 atakujący spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej drużynie KPS Siedlce, z którą zakończył rywalizację na 7. miejscu, zdobywając w 27 meczach 200 punktów. W kolejnym sezonie Kupka dołączył do drużyny Mickiewicz Kluczbork, z którą ukończył rywalizację w 1. Lidze na 13. miejscu. W sezonie 2021/2022 rozegrał 23 ligowe spotkania, zdobywając przy tym 247 punktów. Ubiegły sezon atakujący spędził w zespole z Siedlec, z którym zajął 11. miejsce w Tauron 1. Lidze, rozgrywając przy tym 20 spotkań i zdobywając 294 punkty, co daje średnio ponad 14 punktów na mecz. Rekordowym meczem Kupki jest rozegrane w  sezonie 2022/2023 starcie między PSG KPS Siedlce a Krispolem Września, w którym to młody atakujący zdobył aż 31 „oczek”.

Kupka ma na swoim koncie czwarte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów zdobyte w 2020 r. z drużyną ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. Pomimo braku miejsca na podium został on wybrany najlepszym atakującym turnieju. W tym samym roku znalazł się w składzie reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy Juniorów, które Biało-Czerwoni ukończyli na 7. miejscu

Nowy atakujący PGE GiEK Skry podkreśla, że nadchodzący sezon, będzie ważnym etapem jego siatkarskiej kariery - Niezmiernie się cieszę, że po 3 sezonach na wypożyczeniu wreszcie udaje mi się dołączyć do pierwszej drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów. Będzie to zarazem mój pierwszy sezon w PlusLidze, co daje mi jeszcze większą motywację. Wiem, że ten sezon da mi bardzo dużo pod względem mojego rozwoju i nie zostaje mi nic innego niż ciężko pracować – powiedział Przemysław Kupka.

Przemysław Kupka jest drugim z atakujących, którzy w sezonie 2023/2024 będą reprezentować drużynę PGE GiEK Skry Bełchatów. O miejsce w pierwszej szóstce przyjdzie mu rywalizować z doświadczonym Dawidem Konarskim.

Przemku, witamy w #TeamSkra i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!