Autor: Marta Pawlak

Przegrana 0:3 w meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn

W meczu 20. Kolejki PGE GiEK Skra Bełchatów przegrała 0:3 (23:25; 20:25; 20:25) z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, aż do wyniku 6:6, kiedy na zagrywkę wszedł Cezary Sapiński, doprowadzając do dwupunktowego prowadzenia gości. Błędy w przyjęciu oraz ataku po stronie PGE GiEK Skry Bełchatów, oraz dobra gra rywali sprawiły, że zdobyte w początkowej fazie seta prowadzenie, goście utrzymali, aż do stanu 22:22, kiedy bełchatowianom udało się doprowadzić do remisu, po zagrywkach Dawida Konarskiego oraz Bartłomieja Lipińskiego. Jednak to Indykpol AZS Olsztyn okazał się lepszy w pierwszym secie, wygrywając 23:25 po ataku Alana Souzy.

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy dzięki zagrywkom Alana Souzy, już na początku odskoczyli PGE GiEK Skrze na dwa „oczka”. Kolejne dobre akcje w wykonaniu AZS-u pozwoliły im dołożyć dodatkowe dwa punkty, do zbudowanej wcześniej przewagi (4:8). Na boisko w miejsce Adriana Aciobanitei wszedł Pierre Derouillon. Bełchatowianie walczyli nie tylko z przeciwnikiem, ale także własnymi problemami w praktycznie każdym aspekcie gry. Przy stanie 7:12 na boisku w miejsce Bartłomieja Lemańskiego pojawił się Iliya Petkov, który dobrze zameldował się w polu zagrywki, a bełchatowianie odrobili dwa punkty (9:13). Indykpol AZS Olszty świetnie radził sobie w polu zagrywki, nieustannie punktując gospodarzy i doprowadzając do wyniku (12:17). Choć PGE GiEK Skra obroniła dwie piłki setowa, to ostatnią akcję zakończył Manuel Armoa i goście mogli cieszyć się z kolejnego seta na ich koncie (20:25).

Trzecią partię PGE GiEK Skra Bełchatów rozpoczęła od prowadzenia 9:7, jednak goście szybko odrobili brakujące punkty, a świetna postawa Karola Jankiewicza w polu zagrywki pozwoliła im zdobyć pięć punktów z rzędu. Indykpol AZS Olsztyn wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca trzeciej partii. Piłkę na 20:25 zakończył Cezary Sapiński i to goście cieszyli się ze zwycięstwa w całym meczu.

PGE GiEK Skra Bełchatów: Adrian Aciobanitei, Dawid Konarski, Mateusz Poręba, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński, Grzegorz Łomacz, Benjamin Diez (l.) oraz Iliya Petkov, Pierre Derouillon, Jakub Rybicki, Przemysław Kupka.

Indykpol AZS Olsztyn: Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Alan Souza, Manuel Armoa, Cezary Sapiński, Karol Jankiewicz, Kuba Hawryluk (l.) oraz Jakub Majchrzak, Joshua Tuaniga.