Autor: Marta Pawlak

Przed nami spotkanie z akademikami z Olsztyna! Zapowiedź meczu 20. kolejki PlusLigi PGE GiEK Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

W piątek, 2 lutego o godz. 17:30 PGE GiEK Skra Bełchatów rozegra mecz 20. Kolejki Plusligi z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Liczymy, że hala Energia wypełniona żółto-czarnymi kibicami poniesie drużynę do zwycięstwa.

W piątek, 2 lutego o godzinie 17:30 PGE GiEK Skra Bełchatów, podejmie we własnej hali, plasujący się na 10. Miejscu w tabeli, Indykpol AZS Olsztyn.

Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur wygrała w trwającym sezonie 7 spotkań, a w 12 musiała uznać wyższość rywali. Akademicy walczą nie tylko o awans do najlepszej ósemki, ale także o przerwanie, trwającego od pięciu spotkań pasma porażek (ze Ślepskiem Malow Suwałki, Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Jastrzębskim Węglem, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i PSG Stalą Nysa).

PGE GiEK Skra Bełchatów oraz Indykpol AZS Olsztyn ostatni raz na boisku spotkały się 30 grudnia 2023 w meczu 5. Kolejki rozgrywek (mecz przełożony z listopada). W tym starciu lepsi okazali się bełchatowianie, wygrywając 3:1, a najlepszym zawodnikiem wybrany został Bartłomiej Lemański.

Indykpol AZS Olsztyn to jeden z bezpośrednich rywali bełchatowian w walce o fazę play-off. Choć Olsztynianie zajmują miejsce o trzy „oczka” niżej, to oba zespoły dzielą jedynie 2 punkty.

Ostatnie wejściówki na piątkowy mecz dostępne są na bilety.skra.pl.