Autor: Marta Pawlak

Przed nami kolejna odsłona hitowego starcia! Zapowiedź meczu 9. kolejki PlusLigi

W sobotę 2 grudnia o godz. 14:45 PGE GiEK Skra Bełchatów zmierzy się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie, które od lat budzi wiele emocji wśród siatkarskich kibiców, rozegrane zostanie w ramach 9. Kolejki PlusLigi.

W najbliższą sobotę 2 grudnia o godzinie 14:45 PGE GiEK Skra Bełchatów rozegra kolejny w sezonie 2023/2024 mecz wyjazdowy. W ramach 9. Kolejki PlusLigi zmierzy się z drużyną Asseco Resovi Rzeszów. Będzie to 66. Starcie tych drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Asseco Resovia Rzeszów plasuje się aktualnie na 5. miejscu w tabeli Plusligi, mając na swoim koncie 6 wygranych (ze Ślepskiem Malow Suwałki, Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn Koźle, PSG Stalą Nysa, Indykpolem AZS Olsztyn oraz Exact Systems Herampolem Częstochową) oraz 2 przegrane (z Projektem Warszawą oraz Jastrzębskim Węglem). Drużyna z Podkarpacia rozpoczęła także zmagania w Lidze Mistrzów, gdzie w środę pokonała 3:0 w meczu wyjazdowym ACH Volley Ljublijana.

W drużynie z Rzeszowa występuje trzech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali żółto-czarne barwy bełchatowian - Karol Kłos, Jakub Kochanowski oraz Paweł Zatorski. Również po stronie gości zagrają zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali drużynę z Podkarpacia – Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański oraz Mateusz Mika.

W dotychczasowych starciach między PGE GiEK Skrą Bełchatów a Asseco Resovią Rzeszów szala zwycięstw zdecydowanie przechyla się na stronę drużyny z Bełchatowa, która wygrała 45 z 65 rozegranych w PlusLidze spotkań.

PGE GiEK Skra Bełchatów w ostatniej kolejce pokonała 3:1 wicelidera PlusLigi – Projekt Warszawę. Mamy nadzieję, że drużyna napędzona ostatnim, świetnym wynikiem również w nadchodzącym meczu świętować będzie zwycięstwo i wróci do Bełchatowa z kompletem punktów!

#SkraDlaWasGra