Autor: PGE Skra

Prezes PGE Skry również uczcił Dzień Energetyka

14 sierpnia swoje święto obchodzili wszyscy energetycy. Kilka dni później na uroczystej gali z okazji Dnia Energetyka w Bełchatowie spotkali się pracownicy spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy Kapitałowej PGE wraz z zaproszonymi gośćmi. Wśród nich był Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

Gości przywitały władze PGE Polskiej Grupy Energetycznej, na czele z prezesem Henrykiem Baranowskim oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna na czele z prezesem Robertem Ostrowskim. Podczas spotkania, oprócz oficjalnych przemów i życzeń, nie zabrakło również planów rozwojowych Grupy PGE, która już dziś jest liderem transformacji sektora energetycznego w Polsce. Warto dodać, że rozwój PGE to również rozwój naszego klubu, bowiem mocna marka sportowa Skry wpływa pozytywnie na realizowane przez PGE działania.

- Podejmujemy liczne inicjatywy, które prowadzą nas do nowoczesnej gospodarki niskoemisyjnej. Korzystamy z najnowszych osiągnięć naukowo-technicznych, nie zapominając przy tym o zasadach, wartościach i celach, które gwarantują zrównoważony rozwój. Stale zwiększamy swój potencjał – powiedział prezes Baranowski.

– Bardzo się cieszę, że Grupa PGE stale się rozwija, dlatego składam gratulacje wszystkim energetykom. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w uroczystej akademii – powiedział prezes PGE Skry.

Podczas obchodów Dnia Energetyka wyróżniono także pracowników, którzy otrzymali państwowe i branżowe odznaczenia: Złoty Krzyż Zasługi, Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę, ministerialną odznakę „Za Zasługi dla Energetyki” oraz dyplomy.