Autor: PGE Skra

Pracowity koniec roku PGE Skry Bełchatów

Zanim PGE Skra przywita 2021 rok, zespół czekają jeszcze dwa mecze. We wtorek bełchatowianie zmierzą się w PlusLidze z Cerradem Enea Czarni Radom, a dzień później wezmą udział w Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Po wyczerpującym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem, który PGE Skra po walce minimalnie przegrała 2:3, siatkarze pojechali do swoich domów, by spędzić z bliskimi święta Bożego Narodzenia. Do treningów wrócili jednak już 26 grudnia po południu, a wszystko, by przygotować się do wymagającej siatkarskiej końcówki roku.

We wtorek bełchatowianie zagrają w hali Energia z Cerradem Enea Czarni Radom, a mecz będzie nie tylko kolejną ważną potyczką w PlusLidze, ale również spotkaniem półfinałowym Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Również 29 grudnia, w Częstochowie, tamtejszy Norwid zmierzy się z MKS Będzin. Z kolei dzień później odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał.

PGE Skra przygotowuje się do spotkań na własnych obiektach, zarówno w siłowni, jak i w siatkarskich treningach w hali Energia. Trener Michał Mieszko Gogol liczy, że jak najszybciej do pełni zdrowia wrócą kontuzjowani Bartosz Filipiak i Milan Katić. Bełchatowianie będą chcieli też godnie pożegnać się ze swoimi kibicami w starym roku, a 2021 rozpocząć w jak najlepszym stylu.

Oba mecze będą transmitowane w Polsacie Sport. Początek spotkania z Cerradem Enea Czarni o godz. 20.30.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.