Autor: Marta Pawlak

Porażka za trzy punkty z Aluronem CMC Wartą Zawiercie

W meczu 12. Kolejki PGE GiEK Skra Bełchatów przegrała 0:3 (22:25; 19:25; 20:25) z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, oba zespoły punktował się wzajemnie, nie pozwalając, aby przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Po atakach w wykonaniu Bartłomieja Lemańskiego oraz Bartłomieja Lipińskiego PGE GiEK Skra Wyszła na dwupunktowe prowadzenie (10:8). Pomimo wyrównanego początku zawiercianom udało się odskoczyć na trzy punkty po doskonałej zagrywce Migueal Tavaresa Rodriguesa, który ustrzelił trzy asy serwisowe. Blok na przyjmującym Skry dołożył Mateusz Bieniek, a punktowy serwis dorzucił Bartłomiej Kwolek. Choć bełchatowianie dzielnie walczyli w końcówce, broniąc trzy piłki setowe, to goście okazali się lepiej dysponowani i wygrali pierwszego seta do 22.

Drugą partię również rozpoczęła się bardzo wyrównanie. Oba zespoły walczyło o zdobycie kilkupunktowego prowadzenia i dopiero przy stanie 9:6 udało się to osiągnąć gościom. Świetna kontra w wykonaniu Bartłomieja Lipińskiego oraz punktowy blok Mateusza Poręby sprawiły jednak, że PGE GiEK Skra Bełchatów szybko dogoniła wynik. Dobra gra Mateusza Bieńka, Trevora Cleventoa oraz Bartosza Kwolka sprawiła jednak, że po kilku akcjach zawiercianie znów mogli cieszyć się z prowadzenia, a następnie z wygrania drugiego seta.

Początek trzeciego seta zdominowany był przez drużynę Aluronu CMC Warty Zawiercie, która wypracowała sobie trzypunktowe prowadzenie (5:2), jednak bełchatowianie szybko doprowadzili do wyrównania (6:6). Dobra dyspozycja Bartosza Kwolka w polu zagrywki sprawiała, że to drużyna z Zawiercia nadawała tempo trzeciej partii, jednak po stronie gospodarzy dobrze spisywali się Konarski i Lipiński, dzięki którym gra cały czas była wyrównana. W końcówce seta zawiercianom udało się zdobyć kilka punktów z rzędu, a atak w wykonaniu Trevora Clevenota zakończył trzeciego seta i cały mecz.

MVP: Mateusz Bieniek

PGE GiEK Skra Bełchatów: Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Grzegorz Łomacz, Mateusz Poręba, Adrian Aciobăniței, Bartłomiej Lipiński. Benjamin Diez (l.) oraz Wiktor Nowak, Przemysław Kupka, Iliya Petkov, Pierre Derouillon.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Rodrigues Tavares, Luke Perry (l.).

Sponsorem Meczu była firma Graffiti Centrum Reklamy - specjalista w zakresie reklamy, druku wielkoformatowego, offsetowego, cyfrowego oraz usług kserograficznych.