Autor: PGE Skra

Polacy ze srebrem Ligi Narodów! Bieniek najlepszym środkowym!

Mateusz Bieniek, środkowy PGE Skry, został wybrany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji podczas turnieju Ligi Narodów, który przez ostatnie tygodnie odbywał się w Rimini.

Polacy we Włoszech radzili sobie bardzo dobrze. Przez całą fazę grupową notowali świetne wyniki, a bilans 12 wygranych i tylko trzech przegranych dał im awans do rundy finałowej z drugiego miejsca. To oznaczało, że w półfinale zmierzą się ze Słowenią.

Biało-czerwoni zrewanżowali się rywalom za przegraną we wcześniejszej fazie i pewnie awansowali do finału (3:0), w którym czekała już Brazylia. Niestety w najwazniejszym meczu turnieju, mimo walki, Polacy ulegli zespołowi z Ameryki Południowej 1:3 i zdobyli srebrne medale. To jednak duży sukces i biało-czerwoni mogą wrócić z Włoch w dobrych humorach.

A w jeszcze lepszym nastroju jest Mateusz Bieniek. Siatkarz PGE Skry został najlepszym środkowym turnieju. Wybór był zresztą oczywisty, ponieważ bełchatowski gracz znakomicie prezentował się w niemal każdym spotkaniu. Notował świetne statystyki, zarówno w bloku, ataku, jak i na zagrywce.

W poniedziałek Polacy wracają do kraju, w na kolejnym zgrupowaniu spotkają się w Zakopanem. Biało-czerwoni zagrają jeszcze w Memoriale Huberta Wagnera, po czym wylecą do Japonii i tam będą przygotowywać się do igrzysk olimpijskich (23 lipca - 9 sierpnia).

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. FIVB