Autor: Biuro Prasowe

Podwójny mistrz świata zagra w PGE Skrze

Złoty medalista mistrzostw świata z 2014 i 2018 w nowym sezonie reprezentował będzie barwy PGE Skry Bełchatów. Dawid Konarski reprezentował będzie bełchatowski klub w sezonie 2023/2024. Konarski w ciągu 14 sezonów w PlusLidze rozegrał 379 spotkań, zdobywając przy tym 64 statuetki MVP oraz 5064 punkty.

Pierwsze kroki na siatkarskich parkietach Dawid Konarski stawiał jako kadet w Chemiku Bydgoszcz. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w 2008 r. w barwach Delecty Bydgoszcz prowadzonej przez trenera Waldemara Wspaniałego. Barwy bydgoskiej drużyny reprezentował przez pięć sezonów, a następnie podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. To właśnie w barwach drużyny ze stolicy Podkarpacia Konarski sięgnął po pierwsze triumfy na krajowym podwórku – Superpuchar Polski, mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. Po dwóch sezonach w Rzeszowie Konarski związał się z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, gdzie spędził kolejne dwa sezony, w czasie których wzbogacił swoją kolekcję osiągnięć o dwa mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski. Kolejny sezon atakujący spędził w tureckim Ziraat Bankası Ankara, zdobywając srebrny medal Pucharu CEV. Po powrocie do PlusLigi dołączył do drużyny Jastrzębskiego Węgla, w której barwach zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, a po dwóch sezonach podpisał kontrakt z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. W sezonie 2021/2022 atakujący dołączył do Aluronu CMC Warty Zawiercie i w tym samym sezonie razem z zawierciańskim klubem sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski.

Dawid Konarski jest wielokrotnym reprezentantem Polski, na swoim koncie ma 110 występów w biało-czerwonych barwach. Zadebiutował w reprezentacji Polski 11 maja 2012 r. w wygranym 3:0 towarzyskim meczu z Australią. Atakujący jest dwukrotnym mistrzem świata (2014, 2018), brązowym medalistą Pucharu Świata w 2015 r. i mistrzostw Europy 2019. Konarski pięciokrotnie wraz z reprezentacją stawał na podium podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, zdobywając przy tym trzy złote, srebrny i brązowy medal.  

Bardzo się cieszę, że od przyszłego sezonu będę reprezentował barwy tak utytułowanego klubu, jakim jest PGE Skra Bełchatów. Wierzę, że wspólnie napiszemy nowy rozdział i pokażemy, że ostatni sezon był jedynie wypadkiem przy pracy, a każdy kolejny mecz przywróci blask zwycięstw do Bełchatowa. Już nie mogę doczekać się pierwszego starcia w nowych barwach. Do zobaczenia na hali – powiedział atakujący PGE Skry Dawid Konarski.

Dawidzie, witamy w #TeamSkra i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!