Autor: PGE Skra

Piotr Orczyk: Pracujemy dalej

W miniony weekend PGE Skra wzięła udział w turnieju Giganci Siatkówki, w którym zajęła drugie miejsce. - Fajnie było zmierzyć się z włoskimi drużynami - przyznaje Piotr Orczyk, przyjmujący PGE Skry.

PGE Skra w Kępnie pokonała Gas Sales Piacenza 3:0 i uległa Powervolley Milano 1:3. - W tym okresie przygotowawczym nie mamy wielu okazji do grania sparingów z innymi drużynami. Powód jest oczywisty: duże braki kadrowe, ale fajnie, że w miniony weekend mogliśmy się spotkać z naprawdę silnymi włoskimi drużynami. To była okazja, by się skonfrontować z nimi i zobaczyć, w jakim momencie okresu przygotowawczego jesteśmy i nad czym jeszcze mamy pracować - mówi Orczyk.

Do inauguracji PlusLigi pozostało niecałe dwa tygodnie, które PGE Skra poświęci na kolejne sprawdziany i spokojne treningi. - Na pewno będziemy się starali poprawiać te elementy, które jeszcze sobie omówimy. Sobotni mecz w Kępnie wyglądał w naszym wykonaniu zdecydowanie lepiej. Mieliśmy krótkie wideo indywidualne na ten temat, a niedzielne spotkanie wyszło nam trochę gorzej. Fakt, że graliśmy z silniejszą drużyną, ale nie przejmujemy się tym i pracujemy dalej - mówi Orczyk.