Autor: PGE Skra

Piotr Orczyk: Nie myślimy jeszcze o Pucharze Polski

W piątek PGE Skra zagra z Cerradem Eneą Czarnymi Radom w PlusLidze. - Dopiero po tym meczu zaczniemy myśleć o Pucharze Polski - mówi Piotr Orczyk, przyjmujący PGE Skry.

Długo przeżywaliście przegraną z Aluronem Virtu CMC Zawiercie?
Piotr Orczyk: - Na pewno ta porażka siedzi w głowie, bo nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz. Nie ułożył się po naszej myśli, tym bardziej, że gospodarze dobrze zagrali i pokonali nas we własnej hali, w której do tej pory nie mogliśmy wygrać. Musimy to jednak wyrzucić z myśli, zresetować głowy, bo gramy z Radomiem i szykujemy się na ciężki mecz. To dobra drużyna, która ostatnio jest na fali wznoszącej i mam nadzieję, że uda nam się przełamać tę krótką serię porażek i wrócimy na zwycięskie tory.

Ostatnie mecze z Radomiem są dla PGE Skry bardzo wymagające.
- W poprzednim sezonie wielokrotnie graliśmy z tym zespołem, szczególnie w play-offach. To mecze, które wymagały od nas wiele wysiłku. W tym sezonie było podobnie. W Radomiu czekało nas zacięte spotkanie, na szczęście zwycięskie dla nas. Mam nadzieję, że w piątek również zwyciężymy.

Zbliża się również Puchar Polski...
- Najpierw skupiamy się jednak na piątkowym meczu. Puchar faktycznie się zbliża, ale mamy jeszcze jedno ważne spotkanie i dopiero po weekendowej przerwie od trenera zaczniemy przygotowywać się do meczów w Katowicach.