Autor: PGE Skra

Piotr Gacek: Czas w Bełchatowie wspominam niezwykle miło

Piotr Gacek dziś jest dyrektorem sportowym zespołu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, ale kiedyś z powodzeniem grał w PGE Skrze Bełchatów. Byłego libero naszej drużyny gościliśmy w studiu przed meczem ze stołecznym zespołem.

Gacek z PGE Skrą w latach 2008-2010 zdobył dwa mistrzostwa Polski. - I są to jedyne złote medale PlusLigi, jakie wywalczyłem w mojej karierze - mówi były libero. - Swoje dwa sezony w Bełchatowie wspominam niezwykle miło. Był to ogromny krok jakościowy, jeśli chodzi o organizację klubu, a ja mogłem tego doświadczyć.

I dodaje: - To był czas, kiedy bełchatowski zespół dominował na siatkarskich parkietach, wielokrotnie zdobywał mistrzostwa Polski. Ja jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem dwukrotnie zawiesić ten najcenniejszy medal na szyi. To były fantastyczne chwile, fantastyczne wspomnienia.

Dziś Gacek dres zamienił na garnitur, a po okresie, w którym był prezesem stołecznego klubu, dziś pełni w nim rolę dyrektora sportowego. Jako działacz nie tylko budował drużynę na przyszły sezon, ale wspólnie z zarządem walczył o to, by siatkówka na najwyższym poziomie pozostała w Warszawie. - Z pomocą grona tych wszystkich osób i naszego nowego sponsora tytularnego możemy spokojnie dalej budować markę siatkówki w Warszawie pod szyldem VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i nie będziemy zwalniać tempa, ale budować mocny i solidny ośrodek w Warszawie - zapewnia Gacek.

Całej rozmowy z byłym libero PGE Skry możesz obejrzeć na naszym kanale na YouTube.