Autor: Biuro Prasowe

Pierwszy taki projekt w Polsce! Skra otworzyła swoje muzeum

Wyjątkowa przestrzeń dokumentująca historię bełchatowskiej Skry jest już dostępna dla kibiców. W środę dokonano oficjalnego otwarcia Muzeum Skry Bełchatów. To połączone jest też ze sklepem stacjonarnym klubu.

Wyjątkowe fotografie, najważniejsze puchary, medale czy historyczne koszulki czekają na siatkarskich kibiców w Muzeum Skry Bełchatów. Władze klubu, przedstawiciele sponsorów oraz ludzie, którzy budowali tożsamość żółto-czarnej drużyny pojawili się w środę na wielkim otwarciu Muzeum Skry Bełchatów. To zlokalizowane jest w bełchatowskiej Galerii Bawełnianka.

Muzeum Skry Bełchatów to pierwsza tego typu inicjatywa klubu siatkarskiego w Polsce. To nie tylko miejsce, dokumentujące bogatą historię drużyny, ale również przestrzeń, w której kibice mogą poznać jej dziedzictwo i osiągnięcia. Przygotowana ze starannością przestrzeń muzealna gromadzi trofea, medale i pamiątki, ale także opowiada historię ludzi, którzy tworzyli i kształtowali tożsamość Skry Bełchatów.

- Cieszymy się, że możemy dziś spotykać się w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest Muzeum Skry Bełchatów. Przyjaciele klubu mają bardzo duże zasoby pamiątek i część z nich udało nam się zgromadzić w naszej przestrzeni muzealnej. Naszym celem jest, aby Muzeum Skry Bełchatów było łącznikiem między tym, co było, a tym, co przyniesie przyszłość. Za nami 96 lat historii Skry Bełchatów i aż 67 lat siatkówki. Mam nadzieję, że nasza historia będzie dalej się toczyła, a nowych eksponatów będzie nam tylko przybywało – powiedział prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A., Wiesław Deryło.

- Jako Skra Bełchatów jesteśmy dumni, że mieliśmy możliwość zrealizowania tak szerokiego projektu, jakim jest Muzeum Skry Bełchatów. To miejsce bardzo ważnie nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla bełchatowian, mieszkańców powiatu bełchatowskiego i wszystkich kibiców naszej drużyny. Skra Bełchatów to jedna z wizytówek na siatkarskiej mapie Polski, która przez wiele lat reprezentowała nasz kraj na arenach międzynarodowych. Dziś cieszymy się, że mamy możliwość pokazać naszą historię, wszystkim, którzy odwiedzają Bełchatów – powiedział Tomasz Koprowski, wiceprezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

- Chciałbym serdecznie pogratulować zarządowi, przyjaciołom i kibicom PGE GiEK Skry Bełchatów. To wyjątkowa uroczystość. Życzę, by to miejsce było łącznikiem między piękną i bogatą historią a jeszcze bogatszą i jeszcze piękniejszą przyszłością – powiedział wiceprezes zarządu PGE GiEK S.A., Dariusz Stępczyński.

Muzeum Skry Bełchatów dostępne jest dla wszystkich kibiców codziennie, w godzinach 10:00-19:00. Klub zaprasza również kibiców do otwartego niedawno oficjalnego sklepu kibica mieszczącego się w przestrzeni muzealnej. To właśnie tam sympatycy PGE GiEK Skry znajdą żółto-czarne koszulki, piłki oraz inne gadżety, a wraz z początkiem sezonu bilety oraz karnety na mecze bełchatowskiej drużyny.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Skry Bełchatów i poznania na własnej skórze niezwykłej historii naszego klubu.