Autor: PGE Skra

Pięciu graczy PGE Skry na Puchar Świata

1 października w Japonii rozpocznie się Puchar Świata w siatkówce. Szansę pomóc polskiej reprezentacji w odniesieniu kolejnego sukcesu będą mieli również siatkarze PGE Skry.

Przypomnijmy, że prócz Polaków i gospodarzy, w turnieju udział wezmą Tunezyjczycy, Stany Zjednoczone, Argentyna, Włochy, Rosja, Egipt, Australia, Brazylia, Kanada i Iran.

W tych trudnych zawodach, które zakończą sezon reprezentacyjny, udział wezmą również gracze PGE Skry. Oprócz zawodników, którzy aktualnie grają w mistrzostwach Europy, czyli Karola Kłosa, Jakuba Kochanowskiego i Artura Szalpuka, trener Vital Heynen powołał Norberta Hubera i Grzegorza Łomacza. - Czeka nas sporo grania, ale cieszę się, że znów mogę reprezentować biało-czerwone barwy - mówi Łomacz.

Do Japonii nie poleci natomiast Michał Mieszko Gogol, czyli asystent Heynena. Trener PGE Skry wróci do Bełchatowa i będzie kontynuował przygotowania do sezonu ligowego. W sztabie szkoleniowym na Puchar Świata nie zabrakło jednak Tomasza Pieczko (fizjoterapeuta) i Roberta Kaźmierczaka (statystyk).

Pełny terminarz Pucharu Świata można znaleźć TUTAJ.