Autor: PGE Skra

PGE Skra zwycięska w ligowym klasyku

Mecze PGE Skry z Asseco Resovią zawsze są dla kibiców czymś wyjątkowym. Tym bardziej fanów bełchatowskiej drużyny cieszy zwycięstwo ich ulubieńców 3:0!

- Asseco Resovia ma świetny skład na papierze - przyznał przed meczem Karol Kłos, środkowy PGE Skry. Trudno się nie zgodzić z graczem bełchatowskiej drużyny, ale środowy rywal niestety nie potwierdza tego w rozgrywkach PlusLigi.

Nie inaczej było w hali Energia. Choć przez pierwszą część premierowego seta toczyła się wyrównana gra, to z czasem PGE Skra zaczęła dominować. Doskonały mecz rozgrywał Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry, który kończył atak za atakiem. Set zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:19.

W drugim PGE Skra od początku dominowała, a punkty zdobywała m.in. dzięki środkowym Jakubowi Kochanowskiemu i Karolowi Kłosowi, a także przyjmującemu Miladowi Ebadipourowi. Jeśli chodzi o odbiór zagrywki, to w tym elemencie PGE Skra prezentowała się dużo lepiej od Asseco Resovii, a oprócz Irańczyka mieli na to wpływ Milan Katić i Kacper Piechocki. Mimo nieco słabszej końcówki, PGE Skra wygrała 25:23 i prowadziła 2:0.

Po pierwszych piłkach trzeciego seta wydawało się, że mecz może potrwać nieco dłużej. Dobre zagrywki posyłał Nicholas Hoag, przez co minimalną przewagę miała Asseco Resovia (8:11). PGE Skra uruchomiła jednak silną zagrywkę i szczelny blok, czyli element, którego wcześniej brakowało. Skuteczny też był Katić i na tablicy wyników zrobiło się 19:15. Choć emocji w kolejnych akcjach nie brakowało, to Łomacz pewnie prowadził drużynę do zwycięstwa - gubił blok, szczególnie przy wystawach na środek siatki, a bełchatowianie dobrze też bronili i wykorzystywali kontry. Ostatecznie bełchatowianie wygrali 25:22, a cały mecz 3:0!

MVP spotkania został Milan Katić. W niedzielę PGE Skra zagra na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3:0
Sety: 25:19, 25:23, 25:22
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Huber
Asseco Resovia: Komenda, Marechal, Krulicki, Schulz, Hoag, Kosok, Perry (libero), Mariański (libero) oraz Shoji, Buszek, Rousseaux, Lemański