Autor: PGE Skra

PGE Skra znów zagra w europejskich pucharach!

PGE Skra niemal w każdym sezonie reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Nie inaczej będzie w najbliższych rozgrywkach, bowiem bełchatowski zespół weźmie udział w Pucharze CEV.

PGE Skra w europejskich pucharach występuje od sezonu 2002/2003, kiedy to zagrała właśnie w Pucharze CEV. Rozgrywki zakończyła na fazie grupowej. jednak w kolejnej edycji doszła już do ⅛ finału. Małymi krokami bełchatowianie pięli się ku górze w Europie. Dziś PGE Skra może pochwalić się srebrnym i trzema brązowymi medalami Ligi Mistrzów. W Pucharze CEV bełchatowianie najdalej doszli do półfinału - było to w 2014 roku, a w spotkaniu o wielki finał w bardzo wyrównanym dwumeczu ulegli Gubierniji Niżny Nowogród.

Bełchatowski klub w minionym sezonie PlusLigi zajął czwarte miejsce, co umożliwia mu występ w Pucharze CEV. PGE Skra oczywiście przystąpi do rozgrywek i postara się zająć jak najwyższe miejsce. Walka o 80 tys. euro, bo tyle wynosi nagroda dla zwycięzcy, będzie jednak zażarta, tym bardziej, że w Pucharze CEV zagrają m.in. takie kluby jak Modena Volley, Zenit Kazań, Chaumont VB 52, Tours VB, Vero Volley Monza, Kuzbass Kemerowo, Galatasaray Stambuł czy Arkas Izmir.

Losowanie 1/32 finału Pucharu CEV odbędzie się 25 czerwca o godz. 12.30 w siedzibie Europejskiej Konfederacji Siatkówki CEV w Luksemburgu. Pierwsze mecze zaplanowano na 9 listopada 2021. Finał odbędzie się natomiast 23 marca 2022.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.