Autor: PGE Skra

PGE Skra znów wystąpi na piachu! Kiedy i gdzie?

Siatkarze PGE Skry doskonale wspominają pierwszy turniej PreZero Grand Prix, czyli zawodach siatkówki halowej na… plaży. W tym sezonie również wezmą udział w imprezie i powalczą o zwycięstwo!

PreZero Grand Prix to wyjątkowe rozgrywki wymyślone przez Polską Ligę Siatkówki. Drużyny rywalizują na piasku, ale na większych boiskach, niż w siatkówce plażowej i liczą po czterech zawodników. Obowiązują też przepisy z siatkówki halowej.

W minionym sezonie zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kibiców, którzy mogli oglądać siatkarzy w “nowej” dyscyplinie, ale również samych sportowców. Zawodnicy doskonale się bawili, ale jednocześnie czuli element rywalizacji. Przypomnijmy, że PGE Skra zajęła drugie miejsce w finałach rozgrywanych w Warszawie.

Polska Liga Siatkówki ponownie zdecydowała się na organizację zawodów, ale w nieco zmienionej formie. W tym roku odbędzie się tylko jeden turniej, który zaplanowano na 5-8 sierpnia w Krakowie. Tym razem będzie obowiązywał system brazylijski, czyli drużyny pozostaną w turnieju do czasu, aż przegrają dwa spotkania.

Jako wicemistrz z ubiegłego roku, PGE Skra została rozstawiona w turnieju z numerem 2., co oznacza, że zagra z zespołem wylosowanym jako R15. Okazało się, że będzie to zespół BBTS Bielsko-Biała (mecz odbędzie się 5 sierpnia o godz. 17.45). Jeśli bełchatowianie wygrają z pierwszoligowcem, zmierzą się ze zwycięzcą meczu Cerrad Enea Czarni Radom - Staropolanka Cuprum Lubin.

Transmisje z turnieju w Polsacie Sport.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.