Autor: PGE Skra

PGE Skra znów Gigantem Siatkówki

Choć wciąż trwają rozgrywki PlusLigi, PGE Skra poznała pierwsze plany przygotowawcze do sezonu 2020/2021. Bełchatowianie tradycyjnie już zagrają w turnieju Giganci Siatkówki.

Trzydniowa impreza składać się będzie z meczu charytatywnego i dwudniowego turnieju. Giganci Siatkówki odbędą się odbędzie się w Kępnie od 18 do 20 września 2020, a dochód w całości zostanie przekazany na cele dobroczynne.

Tradycyjnie organizatorzy postawili na formułę meczu międzypaństwowego. W tym roku drużyny z Polski, czyli PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel zagrają z tureckimi zespołami ze Stambułu, czyli Fenerbahce i Galatasaray.

- Siatkówka to eksplozje emocji, to czysta adrenalina, z drugiej zaś strony sport ten wyróżnia się wysoką kulturą kibicowania, familijnością i pięknem wysoko fruwających zawodników – mówi Wojciech Rozdolski, organizator turnieju Giganci Siatkówki. - Już za kilka miesięcy będzie okazja dowodnie się o tym przekonać. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić na trzydniowe emocje w Kępnie.

- Sięgając pamięcią do 10 lat wcześniej, kiedy pan Wojtek Rozdolski zwrócił się do PGE Skry z propozycją, żebyśmy wówczas zostali ambasadorem turnieju i wzięli w nim udział, powiedziałem "tak" i nie żałuję tej decyzji. Hasło przewodnie PGE Skry to "więcej niż pasja, więcej niż siatkówka". Wszystkim w życiu się nie pomoże, ale trzeba być otwartym na takie działania. Istotna jest pomoc. Cieszę się, że poprzez siatkówkę możemy pomóc i ocieplać różne relacje. Pokazujemy, że nie ma podziałów, a najważniejszy jest cel, czyli pomoc potrzebującym dzieciom. Ważny jest również aspekt sportowy. Turniej ma wysoką rangę. Dla nas to poważna kwestia z punktu widzenia szkoleniowego, bo możemy solidnie zagrać towarzysko przed rozpoczęciem rozgrywek. Wszystko się więc zgadza i niezmiernie się cieszę, że kilkanaście lat temu dołączyliśmy do tego projektu - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

– Turnieje Giganci Siatkówki zawsze organizowane są w szczytnym celu. Dlatego nasz zespół zawsze chętnie przyjmował zaproszenie. Cieszymy się, że możemy pomóc w zebraniu pieniążków na kolejne cele - mówi Mariusz Wlazły, atakujący PGE Skry Bełchatów, jedna z legend polskiej siatkówki.