Autor: PGE Skra

PGE Skra zagra z włoskim gigantem

Mimo że rozgrywki PlusLigi na chwilę się zatrzymały, PGE Skra nie zamierza próżnować. Do kolejnej części sezonu będzie przygotowywała się na własnych obiektach, ale wyjdzie również na zgrupowanie zagraniczne.

Na początku stycznia bełchatowianie wylecą do Perugii, gdzie w meczu towarzyskim zmierzą się z tamtejszym Sir Safety, czyli wiceliderem ligi włoskiej. To bardzo silny rywal, bowiem w składzie Włochów aż roi się od światowych gwiazd, a na czele zespołu z Półwyspu Apenińskiego stoją m.in. Wilfredo Leon czy Luciano de Cecco.

Dodatkowego smaczku spotkaniu doda również fakt, że Sir Safety Perugię prowadzi Vital Heynen, czyli selekcjoner reprezentacji Polski. Z kolei Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry, w biało-czerwonej kadrze jest jego asystentem.

PGE Skra do Włoch poleci bez Irańczyka Milada Ebadipoura, który pojechał już na zgrupowanie swojej reprezentacji, która weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Mecz będzie ważny pod względem szkoleniowym dla obu trenerów, ale Heynen z pewnością zwróci uwagę również na reprezentantów Polski z PGE Skry (ostatnio Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz, Norbert Huber) z myślą o zbliżających się igrzyskach w Tokio.

Mecz towarzyski z Sir Safety Perugia odbędzie się 6 stycznia o godz. 18 w hali PalaBarton.