Autor: PGE Skra

PGE Skra zagra w siatkówkę… plażową!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wezmą udział w specjalnym turnieju siatkówki plażowej organizowanym przez Polską Ligę Siatkówki. W letnim Grand Prix zagrają nie tylko zespoły PlusLigi, ale również jej zaplecza.

Debiutanckie rozgrywki Grand Prix PLS odbędą się w Krakowie (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39), tydzień później rywalizacja przeniesie się do Warszawy (31 lipca - 2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozgrywany będzie w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

– Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Liczymy na stworzenie ciekawych widowisk, doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy.

PGE Skra swoje mecze rozegra w Warszawie, a jej grupowymi rywalami będą APP KRISPOL Września, Indykpol AZS Olsztyn oraz Ślepsk Malow Suwałki. Bełchatowianie rozpoczną rywalizację 2 sierpnia. Jeśli awansują do finałów, tydzień później czeka ich wyjazd do Gdańska.

Warto dodać, że nie będą to “zwykłe” mecze siatkówki plażowej. Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piachu, na boisku drużyna będzie liczyła cztery osoby (skład od 4 do 8). Zasady gry będą identyczne, jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.plusliga.pl.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.