Autor: Marta Pawlak

PGE Skra zagra w PreZero Grand Prix

Przed nami czwarta edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Tegoroczna edycja zmagań na piasku odbędzie się w Gdańsku w dniach 17-20 sierpnia. PGE Skra zagra w grupie A z Treflem Gdańsk, Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle oraz Cuprum Lubin.

PreZero Grand Prix to towarzyski turniej siatkówki plażowej rozgrywany na zasadach łączących dwie odmiany siatkówki – plażową i halową. W turnieju udział biorą zespoły na co dzień występujące w PlusLidze.

Tegoroczny turniej siatkówki na piasku będący inauguracją PlusLigi odbędzie się w dniach 17-20 sierpnia na Stadionie Letnim w Gdańsku. W tej edycji zespoły rozegrają swoje spotkania w fazie grupowej, a do fazy finałowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

PGE Skra Bełchatów w grupie A zagra z Treflem Gdańsk, Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle oraz Cuprum Lubin. Pierwsze spotkanie rozegramy 17 sierpnia o 10:15 z drużyną Trefla Gdańsk.

Największym sukcesem bełchatowskiej drużyny podczas letniej ligi jest srebrny medal zdobyty w pierwszej edycji, której finały rozgrywane były w Gdańsku.

Terminarz PreZero Grand Prix PLS 2023:

17 sierpnia: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów, godz. 10:15 

18 sierpnia: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów, godz. 16:30

19 sierpnia: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, godz. 15:15