Autor: PGE Skra

PGE Skra zagra o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport

Mimo że PlusLiga w minionym sezonie nie została dokończona, to przed kolejną edycją rozgrywek rozegrany zostanie specjalny turniej o Superpuchar Mistrzów Polski. Zagrają w nim również siatkarze PGE Skry Bełchatów.

Co ciekawe, nie będzie to tradycyjny jeden mecz o Superpuchar Polski, ale cały turniej z udziałem czterech drużyn, które przez ostatnie 20 lat zdobywały złote medale mistrzostw Polski. W turnieju, który odbędzie się w Arłamowie, zagrają więc PGE Skra, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia i Jastrzębski Węgiel. W półfinale bełchatowianie zmierzą się z zespołem ze Śląska (5 września), a dzień później zagrają w finale bądź o trzecie miejsce.

Będzie to jednocześnie ostatni turniej przygotowujący do nowego sezonu PlusLigi, który rozpocznie się w weekend 12-13 września.

– Tym turniejem chcemy uczcić nie tylko dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki, ale także identyczne święto naszego rówieśnika, kanału Polsat Sport, który od samego początku jest bardzo mocno związany z rozgrywkami PLS. Trudno przecenić rolę Polsatu Sport w budowie silnych zawodowych lig siatkarskich w Polsce – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zdecydowali, iż turniej o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport odbędzie się bez udziału publiczności.

Przypomnijmy, że PGE Skra jest najbardziej utytułowanym klubem XXI wieku w Polsce. Na swoim koncie ma m.in. dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych Pucharów, cztery Superpuchary Polski oraz medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.