Autor: PGE Skra

PGE Skra zagra o brąz PlusLigi. Kontuzja Taylora Sandera

PGE Skra nie zdołała pokonać Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trzecim, decydującym meczu o awansie do finału PlusLigi i przegrała 0:3. Niestety spotkania nie dokończył Taylor Sander, który doznał urazu w trzecim secie.

PGE Skra sprawiła sporą niespodziankę w ostatnią środę i pokonała w drugim meczu półfinałowym ZAKSĘ 3:1. To oznaczało, że decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu. I to zapowiadało wielkie emocje!

Grupa Azoty ZAKSA w niedzielę znów musiała sobie radzić bez Pawła Zatorskiego, czyli swojego pierwszego libero. Gospodarze na początku meczu prezentowali się jednak dobrze, przede wszystkim kończyli ważne kontry i dzięki temu prowadzili 8:4. Bywały momenty, że ZAKSA wykorzystywała najdrobniejsze błędy rywali i budowała przewagę, ale od czego w drużynie PGE Skry jest Dusan Petković? Serb nie dość, że świetnie atakował, to posłał dwie punktowe zagrywki (16:16), a trener Nikola Grbić poprosił o czas. Końcówka była wyjątkowo wyrównana, a minimalnie lepsi okazali się gospodarze (25:23).

Zmotywowana PGE Skra dobrze rozpoczęła drugiego seta. Podbijała ataki rywali i kończyła kontry. Duża w tym zasługa Grzegorza Łomacza, który nie bał się odważnych decyzji. Grupa Azoty ZAKSA wrzuciła jednak piąty bieg, a przy stanie 13:15 trener Michał Mieszko Gogol poprosił o czas. W drugiej części seta dominowali już gospodarza, którzy zasłużenie wygrali 25:19.

Niestety trzeciego seta zupełnie przytłumiła kontuzja Taylora Sandera. Przyjmujący PGE Skry przy stanie 2:5 przy jednej z akcji źle spadł na nogę i doznał kontuzji stawu skokowego. Szczegółową diagnozę odnośnie zdrowia Amerykanina poznamy po spotkaniu. Wracając do meczu, Sandera zastąpił Mikołaj Sawicki i choć PGE Skra robiła wszystko, co mogła, nie zdołała pokonać

O trzecie miejsce PGE Skra zagra z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Pierwsze spotkanie w Bełchatowie już w środę.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:0
Sety: 25:23, 25:19, 25:21
Grupa Azoty ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Kochanowski, Staszewski (libero)
PGE Skra: Łomacz, Sander, Kłos, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Huber, Mitić

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.