Autor: PGE Skra

PGE Skra zagra z ekipami z Turcji w turnieju Giganci Siatkówki

Znamy już pierwszy turniej, w którym siatkarze PGE Skry zagrają w ramach przygotowań do nowego sezonu PlusLigi. Tradycyjnie bełchatowianie wezmą udział w Gigantach Siatkówki, czyli zawodach, którego stali się już prawdziwym ambasadorem.

Giganci Siatkówki to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów towarzyskich w Europie. Co roku organizatorzy zapraszają dwie topowe drużyny z Polski, ale również spoza jej granic. W ostatnim czasie postawiono na formułę meczu międzypaństwowego. W tym roku polskie ekipy zmierzą się z ekipami z Turcji, jednak organizatorzy trzymają jeszcze nazwy drużyn rywali w tajemnicy.

- Cieszę się, że kolejny raz będziemy u nas gościć naszych przyjaciół z Bełchatowa, bo właściwie tak mogę mówić o PGE Skrze. Zawsze możemy na nich liczyć, a oni nie zawodzą rok do roku prezentując wysoką formę - mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju Gigantów Siatkówki.

Bełchatowianie również cieszą się, że mogą już po raz jedenasty wystąpić w zawodach. - Udział w turnieju Gigantów Siatkówki to dla naszego klubu już tradycja. Nieprzerwanie występujemy w nim od 2011 roku i chyba mogę powiedzieć, że to od tych zawodów ustalamy nasz plan meczów towarzyskich w ramach przygotowania do nowego sezonu. Nigdy nie mogliśmy narzekać, zarówno na organizację, jak i poziom turnieju, który pozwala na solidne przetarcie przed startem PlusLigi. Jestem dumny, że jesteśmy już uważani za wizytówkę turnieju, który uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych towarzyskich turniejów w Europie. Do zobaczenia w Jelczu-Laskowicach - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Turniej Gigantów Siatkówki odbędzie się w dniach 25-26 września we wspomnianym Jelczu-Laskowicach. Informacje o biletach wkrótce.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.