Autor: PGE Skra

PGE Skra z trzema punktami w Radomiu!

Choć nie brakowało wielkich emocji, to siatkarze PGE Skry wykonali swoją misję, którą było zwycięstwo za trzy punkty w Radomiu z tamtejszą Eneą Cerradem Czarnymi (3:1).

W niedzielnym spotkaniu kolegom na boisku nie mógł pomóc kapitan PGE Skry Mariusz Wlazły, który zachorował i wspierał kolegów jedynie z trybun. W roli kapitana zastąpił go Grzegorz Łomacz, a jako pierwszy atakujący zagrał Serb Dusan Petković.

Obie drużyny postawiły na mocną zagrywkę i od początku realizowały swoją taktykę. Z czasem to jednak PGE Skra zaczęła dominować - wszystko dzięki solidnej obronie i grze na kontrze. Po kolejnej takiej akcji, kiedy w kontrataku akcję zakończył Norbert Huber (świetna zagrywka Jakuba Kochanowskiego!) trener gospodarzy poprosił o czas (9:5). PGE Skra wcale nie zwalniała tempa - dzięki dobremu przyjęciu Łomacz miał wiele opcji w ataku, a to i kolejne świetne zagrywki (m.in. Ebadipoura) przełożyło się na kolejne punkty i... wygranego seta (25:19).

Drugi set kompletnie nie poszedł po myśli bełchatowian. PGE Skra nie była już tak skuteczna, jak w pierwszym secie, a gospodarze zanotowali kilka punktowych bloków. Choć trener Michał Mieszko Gogol próbował wpłynąć na drużynę zmianami (weszli Milan Katić i Kamil Droszyński), to jednak Enea Cerrad Czarni okazali się zdecydowanie lepsi (18:25).

Trzecia partia przyniosła kolejne emocje. Choć nie było łatwo, PGE Skra przez większą część seta utrzymywała kilkapunktową przewagę. Pomogła w tym m.in. zagrywka Petkovicia czy skuteczne ataki Kochanowskiego (19:17). Enea Cerrad Czarni nie pozostali dłużni - mocno zagrywał Protopsaltis, przez co stan seta się wyrównał. Na odpowiedź PGE Skry też nie trzeba było długo czekać - chwilę później punktową zagrywkę zanotował Ebadipour i dał sygnał do dalszej walki w końcówce partii. I to dosłownie. Kontrowersyjne decyzje sędziowskie wprowadziły spory zamęt i wywołały wiele niepotrzebnych emocji. W wielkim chaosie więcej chłodnej głowy zachowali bełchatowianie - wygrali 33:31 i objęli prowadzenie 2:1!

W czwartym secie PGE Skra dobrze grała zagrywką, dzięki temu mogła wyjść na kilka punktów przewagi. Spora w tym zasługa Artura Szalpuka, przy którego serwisie bełchatowianie prowadzili 8:3. To nie zapowiadało jednak końca emocji, bo gospodarze zdołali dwukrotnie wyrównać (na 12:12 i 20:20).

MVP spotkania został Norbert Huber. Kolejny mecz PGE Skra rozegra już w środę, a jej wyjazdowym rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn.

Enea Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 1:3
Sety: 19:25, 25:18, 31:33, 22:25
Enea Cerrad Czarni: Vincić, Włodarczyk, Grzechnik, Butryn, Protopsaltis, Pajenk, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip, Kędzierski, Firszt
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Petković, Szalpuk, Huber, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Katić, Kłos