Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra z mistrzem Azji i medalistami mistrzostw Europy!

To była piękna niedziela dla PGE Skry Bełchatów. Milad Ebadipour z kadrą Iranu wywalczył mistrzostwo Azji, a Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz zostali brązowymi medalistami mistrzostw Europy!

To były ostatnie turnieje tegorocznego wyczerpującego sezonu reprezentacyjnego. Jako pierwszy w niedzielę mógł cieszyć się Ebadipour, który o godz. 11 czasu polskiego rozpoczął finałowy mecz mistrzostw Azji z Japonią. Kadra Iranu bardzo dobrze radziła sobie przez cały turniej, nie przegrała ani jednego meczu i swoją wysoką dyspozycję potwierdziła w najważniejszym ze spotkań. Zwycięstwo 3:0 dało Persom złoty medal i obronę tytułu sprzed dwóch lat!

Po południu na boisko wyszli natomiast reprezentanci Polski, którzy w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy grali z Serbią. Wśród biało-czerwonych byli Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz, czyli siatkarze PGE Skry oraz nasi fizjoterapeuta Tomasz Pieczko oraz statystyk Robert Kaźmierczak. Głodni medalu Polacy wygrali bez straty seta i zdobyli brązowe medale!

Warto przypomnieć, że w kadrze Serbii znaleźli się natomiast trener Slobodan Kovac i atakujący Aleksandar Atanasijević.

Siatkarze dostaną kilka dni wolnego, a następnie stawią się w Bełchatowie i dołączą do kolegów, którzy przygotowują się do rozgrywek PlusLigi. Niewykluczone, że w komplecie zobaczymy drużynę podczas zaplanowanego na najbliższy weekend turnieju Giganci Siatkówki.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.