Autor: PGE Skra

PGE Skra wywalczyła trzy punkty z VERVĄ!

Bardzo dobrze spisali się siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy w przedostatnim meczu sezonu zasadniczego PlusLigi pokonali VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa 3:1!

PGE Skra w niedzielnym meczu musiała radzić sobie bez Taylora Sandera, który zmaga się z kontuzją kolana. W spotkaniu nie wystąpił też Bartosz Filipiak. Atakujący PGE Skry również ma problem ze zdrowiem. Bełchatowianie mają jednak w składzie Dusana Petkovicia i Milana Katicia i to oni wyszli od pierwszych piłek.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli PGE Skry. VERVA grała dobrze w bloku i zagrywce i wyszła na prowadzenie 4:1. Bełchatowianie niemal dogonili stołeczny zespół, jednak w kolejnej części seta ich gra totalnie się rozjechała. W konsekwencji przegrali 17:25.

W drugim secie bełchatowianie wzięli się w garść i niesieni świetnymi zagrywkami Mateusza Bieńka sprawiali warszawianom sporo problemów, a po punktowym bloku na Michale Superlaku było już 11:8 dla gospodarzy! Środkowy kontynuował świetną passę punktowych serwisów i zdobywał kolejne punkty (15:8)! Niestety przewaga PGE Skry stopniała do dwóch punktów (18:16). Trener Michał Mieszko Gogol poprosił o czas, na zagrywce znów pojawił się Bieniek i… PGE Skra wygrała 25:20!

Kolejny set był równie wyrównany. Minimalnie przeważała VERVA, ale PGE Skra dotrzymywała kroku rywalom. W końcówce bełchatowianie zaczęli dobrze blokować (brawo Norbert Huber!), co przełożyło się na naprawdę wyrównaną końcówkę. I faktycznie tak było - PGE Skra wygrała, ale dopiero na przewagi - 29:27!

W czwartym secie PGE Skra chciała już zakończyć mecz. I wzięli sobie to do serca Dusan Petković, który kończył kontrataki czy Huber, który blokował rywali (13:11). VERVA nie zamierzała jednak odpuścić, więc zapowiadały się kolejne ciekawe akcje. W odpowiednim momencie punktową zagrywkę posłał Milad Ebadipour (18:15) i PGE Skra była coraz bliżej upragnionego celu! Mało? Znów asa zagrał Bieniek! Ostatecznie bełchatowianie nie oddali już zwycięstwa i wygrali 3:1!

W czwartek PGE Skra zagra w Lidze Mistrzów z Zenitem Kazań.

PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:1
Sety: 17:25, 25:20, 29:27, 25:19
PGE Skra: Łomacz, Katić, Bieniek, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Huber, Sawicki
VERVA: Trinidad, Kwolek, Nowakowski, Superlak, Grobelny, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Szalpuk

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.