Autor: PGE Skra

PGE Skra wygrała siódmy mecz z rzędu!

Gracze PGE Skry nie dali żadnych szans zespołowi Cuprum Lubin i pewnie zdobyli kolejne trzy punkty w wyjazdowym meczu, który wygrali 3:0.

PGE Skra w ostatnim czasie prezentuje bardzo dobrą formę, bowiem przed meczem z Cuprum miała na swoim koncie sześć zwycięstw z rzędu. Drużyna czuje się też coraz lepiej po ciężkim okresie i treningach w siłowni, co widać było na boisku. W pierwszej partii PGE Skra zbudowała kilkupunktową przewagę i mogła kontrolować wydarzenia na boisku. Tak też było, do zwycięstwa zespół prowadzili skuteczni Jakub Kochanowski i Milad Ebadipour i bełchatowianie wygrali 25:22.

W drugiej partii PGE Skra musiała trochę bardziej się namęczyć, by wygrać. Co ciekawe, przez jakiś czas to gospodarze prowadzili, ale dzięki dobrej grze i asie Kochanowskiego bełchatowianie przełamali rywali (16:15). Końcówka należała już wyraźnie do PGE Skry, a zwycięstwo 25:20 pozwoliło coraz bardziej myśleć o trzech punktach.

I zwycięstwo bez straty seta stało się faktem. W trzecim secie PGE Skra prowadziła spokojną grę, a z dobrej strony pokazywali się niemal wszyscy gracze z Bełchatowa: na skrzydłach dobrze atakowali Artur Szalpuk, Ebadipour oraz Dusan Petković, a na środku niezawodni byli Kochanowski i Norbert Huber. A to wszystko dzięki bardzo dobremu przyjęciu i inteligentnemu rozegraniu Grzegorza Łomacza. Tak grającej PGE Skry gospodarze, mimo kilku zrywów, zatrzymać nie mogli - siódme zwycięstwo z rzędu PGE Skry stało się faktem!

MVP meczu został Grzegorz Łomacz. Kolejne spotkanie PGE Skra rozegra już w sobotę, a jej rywalem będzie Visła Bydgoszcz. Bilety na ten mecz są już dostępne na bilety.skra.pl.

Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 0:3
Sety: 22:25, 20:25, 19:25
Cuprum: Tavares, Lipiński, Smoliński, Domagała, Dvoranen, Sacharewicz, Gruszczyński (libero) oraz Gorzkiewicz, Ziobrowski, Zawalski, Maruszczyk
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Petković, Szalpuk, Huber, Piechocki (libero), Milczarek (libero)