Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

PGE Skra w TOP 10 najpopularniejszych polskich klubów w social mediach

PGE Skra Bełchatów znalazła się na 9. miejscu w zestawieniu najpopularniejszych polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych przygotowanym przez portal Gotowi na Sport.

Portal Gotowi na Sport opracował listę najpopularniejszych w mediach społecznościowych polskich klubów sportowych. W swoim rankingu redaktorzy wzięli pod uwagę liczbę osób obserwujących kluby na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube oraz TikToku na 1 lutego 2023 r.

PGE Skra Bełchatów znalazła się w rankingu na 9. miejscu - żółto-czarnych wyprzedziły tylko kluby piłki nożnej (kolejno Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław i Widzew Łódź), a także wielokrotny mistrz Polski w piłce ręcznej - Industria Kielce. Czołową dziesiątkę zamyka Górnik Zabrze.

Jednocześnie, PGE Skra jest najwyżej sklasyfikowanym w zestawieniu klubem siatkarskim. Asseco Resovia zajęła w rankingu 11. miejsce, na 17. pozycji znajduje się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a na 21. - Jastrzębski Węgiel.