Autor: PGE Skra

PGE Skra w PreZero Grand Prix chce wygrać, ale też dobrze się bawić

Od niedzielnego poranka siatkarze PGE Skry Bełchatów rozpoczną walkę w plażowym turnieju PreZero Grand Prix. Czy zdobędą przepustkę do turnieju finałowego?

Turniej PreZero Grand Prix toczy się w dwóch turniejach eliminacyjnych, a zawody finałowe przewidziano na 8-9 sierpnia w Gdańsku. Wiadomo już, że w Trójmieście zagrają zawodnicy MKS Będzin i Jastrzębskiego Węgla, Asseco Resovia i GKS Katowice którzy okazali się najlepsi w kwalifikacjach w Krakowie. W weekend w Warszawie o awans rywalizować będą natomiast BKS Visła Bydgoszcz, KGHM Cuprum Lubin, LUK Politechnika Lublin, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (Grupa B) oraz PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malow Suwałki i KRISPOL Września (Grupa C).

- Chcemy dać kibicom trochę radości, bo ostatnio tej siatkówki nie było dużo, tym bardziej w wydaniu ligowym. Myślę, że dla chłopaków będzie to też dobry trening, mimo że zagramy na piasku. Prawda jest jednak taka, że urazowość była do tej pory bardzo mała. Całodniowe granie podmęczy trochę chłopaków, ale jest możliwość rotacji, bo zmiany odbywają się hokejowo i jest ich nieograniczona liczba. To pomoże rozłożyć siły. Widzę bardzo dużo plusów, a gdyby turniej odbywał się tydzień wcześniej, to jeszcze bardziej wpasowałoby się w kalendarz przygotowań. Nie jest to jednak duży problem. Podejdziemy do turnieju profesjonalnie, ale z uśmiechem, by dać kibicom radość - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Przypomnijmy, że nasz zespół reprezentować będą Dawid Filipek, Norbert Huber, Karol Kłos, Przemysław Kupka, Robert Milczarek, Dusan Petković, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki.

Jak informuje Polska Liga Siatkówki, wstęp na turniej w Warszawie (MONTA Beach Volley Club) jest wolny. Przy wejściu na teren imprezy kibice zobowiązani będą do dezynfekcji rąk w specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach. Na terenie turniejowym może przebywać określona liczba osób, stąd ochrona będzie kontrolowała liczbę wchodzących i wychodzących. W przypadku, gdy wyczerpany zostanie limit uczestników (800 osób), ochrona będzie wpuszczała kolejnych kibiców dopiero wtedy, gdy teren opuści któryś z uczestników. W tym celu będą ustawione specjalne bramki, z osobnym wejściem oraz wyjściem.

Dla kibiców przewidziana jest także trybuna o pojemności 500 osób z zastrzeżeniem, że co drugie miejsce może być zajęte. To oznacza, że z zachowaniem odstępów na trybunie będzie mogło przebywać jednocześnie 250 osób. Pozostali fani będą mogli śledzić rozgrywki na specjalnym telebimie i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

PGE Skra swoje mecze rozegra w niedzielę o godz. 9.30 (z KRISPOLEM Września), 14.00 (z Indykpolem AZS) oraz 17.00 (ze Ślepskiem Malow). Transmisje w sportowych kanałach Polsatu.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.