Autor: PGE Skra

PGE Skra w kolejnym tygodniu przygotowań. Po dwa treningi dziennie

Siatkarze PGE Skry nie próżnują i ciężko przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi. W kolejnym tygodniu bełchatowianie trenują po dwa razy dziennie, a pomagają im kolejne osoby z zewnątrz.

W tym tygodniu siatkarze PGE Skry trenują głównie w hali i siłowni. We wtorek poranny trening zaplanowany był na piasku, jednak ze względów pogodowych trenerzy zdecydowali się na zajęcia pod dachem. Uczestniczyło w nich siedmiu graczy: środkowi Karol Kłos i Sebastian Adamczyk, przyjmujący Mikołaj Sawicki i Dick Kooy, atakujący Damian Schulz, libero Kacper Piechocki i Robert Milczarek, a także Szymon Ostrowski, rozgrywający z rezerw PGE Skry.

Do Bełchatowa od poniedziałku przyjeżdża również rozgrywający Krzysztof Bieńkowski, który ma pomóc zespołowi w przebiegu treningów. To siatkarz, który regularnie wspomaga PGE Skrę i od kilku sezonów dołącza do drużyny w okresie przygotowawczym. To pozwala trenerom na urozmaicenie zajęć i wprowadzanie kolejnych elementów przygotowań.

Na poniedziałkowych zajęciach bełchatowianie po raz pierwszy zdecydowali się na lekkie ćwiczenia z wyskokami. We wtorek rano skupili się natomiast na aspektach obronnych. Cały czas trenują także w siłowni i budują formę na październikowe pierwsze spotkania o stawkę.

W komplecie bełchatowianie spotkają się dopiero po mistrzostwach Europy. Przypomnijmy, że w kadrze reprezentacji Polski znaleźli się Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz, a także fizjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak. Z kolei na zgrupowaniu reprezentacji Serbii przebywają Aleksandar Atanasijević i Mihajlo Mitić, z kadrą Iranu do mistrzostw Azji przygotowuje się Milad Ebadipour, a Taylor Sander przebywa w Stanach Zjednoczonych.

Siatkarze PGE Skry w tym tygodniu będą trenowali do piątku włącznie, a w weekend dostaną wolne.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.