Autor: PGE Skra

PGE Skra w coraz liczniejszym gronie

Choć wielu zawodników przebywa jeszcze na zgrupowaniach reprezentacyjnych, to grono graczy PGE Skry przygotowujących się do nowego sezonu PlusLigi się powiększa. Do zespołu dołączył bowiem kolejny z siatkarzy.

Przypomnijmy, że PGE Skra rozpoczęła przygotowania do sezonu 19 sierpnia. Wówczas trener Michał Mieszko Gogol miał do dyspozycji ośmiu siatkarzy: Kamila Droszyńskiego, Davida Fiela, Norberta Hubera, Roberta Milczarka, Piotra Orczyka, Dusana Petkovicia, Kacpra Piechockiego i Mariusza Wlazłego. W minionym tygodniu do zespołu dołączył również Grzegorz Łomacz. Decyzją trenera kadry Vitala Heynena rozgrywający nie znalazł się w kadrze na mistrzostwa Europy i mógł rozpocząć przygotowania ze swoim klubem.

We wtorek na porannym treningu pojawił się również Serb Milan Katić. Przyjmujący opuścił zgrupowanie swojej reprezentacji i także rozpoczął przygotowania do nowego sezonu klubowego. Wtorkowe zajęcia poprzedziły badania krwi siatkarzy i sztabu szkoleniowego. Kolejne dwie godziny zawodnicy PGE Skry spędzili w klubowej siłowni.

Siatkarze we wtorek spotkają się jeszcze na popołudniowym treningu w hali. W środę czeka ich tylko jeden trening, a w czwartek i piątek ponownie odbędą dwie jednostki, w tym jedną na plaży. Mikrocykl zakończy się sobotnim treningiem w hali Energia, a niedziela będzie dla siatkarzy wolna.

Do Bełchatowa wciąż nie dotarli pozostali reprezentanci Polski, czyli Jakub Kochanowski, Karol Kłos i Artur Szalpuk. Z kolei Gogol wspólnie z fizjoterapeutą Tomaszem Pieczką i statystykiem Robertem Kaźmierczakiem ponownie wyjechali na zgrupowanie kadrowe. Irańczyk Milad Ebadipour przygotowuje się natomiast ze swoją reprezentacją do mistrzostw Azji.