Autor: PGE Skra

PGE Skra upamiętni Arkadiusza Gołasia

Siatkarze PGE Skry w piątek wyjadą na ostatni turniej przed sezonem PlusLigi. Wystąpią w Memoriale Arkadiusza Gołasia, w którym zmierzą się z czołowymi zespołami naszych krajowych rozgrywek.

Turniej ma upamiętnić tragicznie zmarłego polskiego środkowego. Przypomnijmy, że Gołaś rozegrał 141 meczów w naszej reprezentacji, był olimpijczykiem z Aten. Odnosił również sukcesy w siatkówce młodzieżowej, a także był trzykrotnym wicemistrzem Polski. Jego ostatnimi klubami były włoskie Sempre Volley Padwa oraz Lube Banca Macerata.

To właśnie w drodze na Półwysep Apeniński Gołaś tragicznie zginął w wypadku samochodowym. Miał zaledwie 24 lata. Został zapamiętany nie tylko jako doskonały siatkarz, ale również wspaniały człowiek. Dodajmy, że aby docenić jego wkład w grę dla kadry narodowej, reprezentacja Polski na podium mistrzostw świata w 2006 roku weszła w ciemnych koszulkach z numerem "16" i nazwiskiem Gołasia.

Od 2006 roku odbywa się również Memoriał Arkadiusza Gołasia, czyli specjalny turniej, który ma na celu upamiętnić wybitnego siatkarza. PGE Skra brała w nim udział już wielokrotnie, a trzy razy zwyciężała w zawodach. Szansę na czwarty triumf bełchatowski zespół będzie miał w najbliższy weekend, bowiem w Swarzędzu-Zalasewie odbędzie się XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W sobotę PGE Skra zmierzy się z Aluronem Virtu CMC Zawiercie (godz. 16), a w zależności od wyniku w niedzielę wystąpi w meczu o trzecie miejsce (godz. 12) lub finale (godz. 16). W drugim półfinale zagrają natomiast Jastrzębski Węgiel i ONICO Warszawa.

W Swarzędzu-Zalasewie kibice będą mieli okazję zobaczyć już reprezentantów Polski, którzy w minionym sezonie kadrowym wywalczyli brązowe medale Ligi Narodów oraz mistrzostw Europy, a także srebro Pucharu Świata i kwalifikację olimpijską. Mowa tu o Grzegorzu Łomaczu, Karolu Kłosie, Jakubie Kochanowskim, Norbercie Huberze i Arturze Szalpuku.

Warto dodać, że to będzie ostatnie przetarcie zawodników PGE Skry przed zbliżającymi się rozgrywkami PlusLigi. 27 października w Gdańsku bełchatowianie zagrają już o stawkę z tamtejszym Treflem. Ostatnie bilety na turniej pod Poznaniem można kupować TUTAJ.