Autor: PGE Skra

PGE Skra uczci pamięć Arkadiusza Gołasia

Miło nam poinformować, że drużyna PGE Skry Bełchatów weźmie udział w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Zawody odbędą się w dniach 18-20 października 2019 w hali widowiskowo-sportowej w Swarzędzu-Zalasewie.

Sylwetki Arkadiusza Gołasia kibicom siatkówki przedstawiać nie trzeba. Był to znakomity środkowy, który rozegrał aż 141 meczów w seniorskiej reprezentacji Polski. Wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach. Z kolei z drużyną AZS Częstochowa trzykrotnie zdobywał srebrny medal mistrzostw Polski. Grał również we włoskim Sempre Volley Padwa oraz podpisał kontrakt z Lube Banca Macerata. Zginął 16 września 2005 w wypadku samochodowym. To właśnie jemu reprezentanci Polski zadedykowali srebrny medal mistrzostw świata wywalczony w 2006 roku w Japonii.

Zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony Gołaś był wielką postacią dla polskiej siatkówki. Nic więc dziwnego, że postanowiono zorganizować jego Memoriał, a pierwszy turniej odbył się w 2006 roku. Kilkakrotnie w zawodach udział brała również PGE Skra, która trzykrotnie zwyciężała (2008, 2009 i 2013), raz wywalczyła drugie (2012) i raz trzecie miejsce (2010).

W tym roku PGE Skra ponownie weźmie udział w turnieju. Oprócz bełchatowskiej drużyny, w Swarzędzu-Zalasewie zagrają Jastrzębski Węgiel, ONICO Warszawa i Aluron Virtu Warta Zawiercie. PGE Skra zagra z ostatnim z wymienionych zespołów 19 października o godz. 12. Dzień później, w zależności od wyniku meczu z czwartym zespołem ubiegłego sezonu PlusLigi, zmierzy się w meczu o trzecie miejsce lub w wielkim finale.

Warto dodać, że podczas turnieju odbędą się charytatywne licytacje, podczas których będzie można nabyć wspaniałe siatkarskie gadżety. – Jesteśmy dumni z tego, jak wyglądało to wydarzenie w ubiegłym roku, bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy gospodarzami tego siatkarskiego święta. Jesteśmy przekonani, że trybuny hali w Zalasewie znów wypełnią się do ostatniego miejsca – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

Pierwsza pula biletów na XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia jest już dostępna, a wejściówki można kupić TUTAJ.