Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra towarzysko zmierzyła się z Aluronem CMC Warta Zawiercie

Nieco przedwcześnie zakończył się mecz towarzyski pomiędzy Aluronem CMC Wartą Zawiercie a PGE Skrą. Było to dobre przetarcie obu zespołów przed zbliżającą się fazą play-off. 

Siatkarze PGE Skry do Zawiercia pojechali w czwartek, a wszystko po to, by zachować rytm meczowy przed zbliżającą się fazą play-off. Bełchatowianie zmierzyli się z wymagającym rywalem, bo czwartym po rundzie zasadniczej Aluronem CMC Warta. To też element przygotowań do play-offów, które będą najważniejszą częścią sezonu.

Choć była to gra treningowa, bełchatowianie chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Mimo to, w pierwszym secie gospodarze lepiej grali z kontry, a korzystne przyjęcie umożliwiało im swobodne rozegranie akcji. Jeśli dołożyć do tego kilka punktowych zagrywek gospodarzy, to PGE Skra niestety musiała uznać wyższość rywali w pierwszym secie. To Aluron CMC Warta wygrał 25:22.

Od początku drugiej partii PGE Skra prezentowała się już dużo lepiej. Rozpoczęło się od asa serwisowego Mateusza Bieńka i to ten element był kluczowy w drugiej partii. Bełchatowianie rozkręcali się z akcji na akcję i w tej partii wyraźnie lepiej prezentowali się też w przyjęciu i ataku. Efekt? Zwycięstwo 25:17. 

W trzeciej partii trener Slobodan Kovac zmienił dwóch zawodników: na boisko weszli Robert Taht (w miejsce Dicka Kooya) oraz Sebastian Adamczyk (za Karola Kłosa). Tym razem to zawiercianie znowu przycisnęli, szczególnie zagrywką Dawida Konarskiego. Gospodarze zdobyli kilka punktów przewagi i mogli spokojnie kontrolować wynik w tym secie. Ale PGE Skra nie powiedziała ostatniego słowa… Doszli rywali na jeden punkt, ale to Aluron CMC wygrał 25:23.

Czwarty set niestety zakończył się nieco przedwcześnie ze względu na kontuzję jednego z zawodników gospodarzy, przy stanie 13:13. Obie strony zdecydowały, że mecz nie będzie kontynuowany. Można powiedzieć, że spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

PGE Skra pierwszy mecz rundy play-off zostanie rozegrany już we wtorek, a jej rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn. Bilety dostępne na bilety.skra.pl.

Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 2:1 i 13:13
Sety:
25:22, 17:25, 25:23, 13:13
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Kooy, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Taht, Adamczyk, Mitić, Schulz
Aluron CMC Warta: Tavares, Kovacević, Zniszczoł, Konarski, Conte, Niemiec, Żurek (libero) oraz Cavanna, Szalacha, Orczyk, Makoś, Malinowski, Rajsner, Bąkiewicz