Autor: PGE Skra

PGE Skra rozpozyna sparingi. Na początek mistrz Polski

PGE Skra rozpoczyna okres sparingowy, który jest kolejnym elementem przygotowań siatkarzy do nowego sezonu PlusLigi. W Sieradzu bełchatowianie podejmą Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Będzie to pierwszy sparing PGE Skry w sezonie przygotowawczym. Wcześniej zespół odbył jedynie grę treningową z Visłą Bydgoszcz w hali Energia. Tym razem w Sieradzu bełchatowianie będą mieli okazję sprawdzenia swojej formy już w typowo meczowych warunkach. Trzeba też mieć na uwadze, że PGE Skra zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, czyli aktualnym mistrzem Polski. Mimo że będzie to tylko mecz kontrolny, zapowiadają się spore emocje.

W Sieradzu nie zagrają jednak Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk oraz Milad Ebadipour, którzy wciąż pełnią obowiązki reprezentacyjne. Zespół będzie natomiast prowadzony przez Radosława Kolanka, asystenta Michała Mieszko Gogola. Pierwszy szkoleniowiec również przebywa na mistrzostwach Europy z reprezentacją Polski. Również Grupa Azoty ZAKSA przyjedzie do Sieradza w osłabionym składzie: zabraknie Aleksandra Śliwki, Mateusza Bieńka i Benjamina Toniuttiego – oni również walczą o medale ME.

Mecz w Sieradzu będzie doskonałą okazją dla kibiców, by zobaczyć w akcji najnowsze nabytki PGE Skry, czyli Norberta Hubera i Dusana Petkovicia. Oni również nie mogą się doczekać debiutu w swoim nowym klubie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, a obejrzy je pełna hala kibiców. Organizatorzy nie przewidują transmisji na żywo, ale zapraszamy do śledzenia klubowych mediów społecznościowych, gdzie zrelacjonujemy mecz.

Angelika Garczyk