Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra poznała rywala w 1/16 finału Pucharu Polski

Exact Systems Norwid Częstochowa będzie rywalem PGE Skry Bełchatów w 1/16 finału Pucharu Polski. Mecz odbędzie się 22 grudnia w hali przeciwników.

W tegorocznej edycji Pucharu Polski udział biorą wszystkie drużyny z dwóch zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki lig oraz dwie ekipy z niższych klas rozgrywkowych, które zostały wyłonione w drodze eliminacji. Oprócz zespołów z PlusLigi i jej zaplecza są to KPS STALPRO Joker Powiat Pilski i WKS Wieluń.

Polska Liga Siatkówki poinformowała o zasadach losowania, Najpierw w jednym z pojemników umieszczonych zostało 14 kul, a w nich znalazły się nazwy wszystkich 14 klubów PlusLigi. W drugim naczyniu było 16 numerów meczów 1/16 finału (od 16 do 31). Kolejno losowana była jedna kula z pojemnika z nazwami drużyn i z drugiego kula z numerem meczu. W ten sposób każda z drużyn PlusLigi trafiła do meczu z numerem od 16 do 31 i została umieszczona na diagramie rozgrywek.

Dalej na stole pojawiły się dwie kolejne kule. W pierwszej umieszczonych zostało 16 nazw drużyn zaplecza PlusLigi oraz dwie z eliminacji. W drugiej będzie 16 numerów meczu plus dwa, które zostały z losowania drużyn PlusLigi. Procedura była identyczna jak w przypadku zespołów PlusLigi.
W wyniku całego losowania powstało 16 par meczowych, a gospodarzami meczów 1/16 finału będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu rozgrywkowego 2020/2021.

Ostatecznie PGE Skra wylosowała Exact Systems Norwid Częstochowa. Jak wspomnieliśmy, mecz odbędzie się 22 grudnia, a gospodarzem będzie pierwszoligowiec. W przypadku zwycięstwa, PGE Skra zagra z wygranym pary KPS Siedlce - Asseco Resovia.

Pary 1/16 Pucharu Polski:

Mecz nr 16: BKS Visła Proline Bydgoszcz - Cuprum Lubin 
Mecz nr 17: BBTS Bielsko-Biała - Trefl Gdańsk
Mecz nr 18: Olimpia Sulęcin - Mickiewicz Kluczbork
Mecz nr 19: ZAKSA Strzelce Opolskie - GKS Katowice
Mecz nr 20: SPS Chrobry Głogów - Stal Nysa
Mecz nr 21: KRISPOL Września - Cerrad Enea Czarni Radom
Mecz nr 22: AZS AGH Kraków - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Mecz nr 23: SMS PZPS Spała - Indykpol AZS Olsztyn
Mecz nr 24: KPS Siedlce - Asseco Resovia
Mecz nr 25: Exact Systems Norwid Częstochowa - PGE Skra Bełchatów
Mecz nr 26: MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie
Mecz nr 27: Polski Cukier Avia Świdnik - Ślepsk Malow Suwałki
Mecz nr 28: Chemeko-System Gwardia Wrocław - LUK Lublin
Mecz nr 29: Lechia Tomaszów Mazowiecki - Projekt Warszawa
Mecz nr 30: WKS Wieluń - Legia Warszawa
Mecz nr 31: KPS STALPRO Joker Powiat Pilski - Jastrzębski Węgiel