Autor: Biuro prasowe

PGE Skra nie przedłużyła umowy z Filippo Lanzą

Przyjmujący Filippo Lanza nie będzie dłużej zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Dziękujemy za grę w żółto-czarnych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Filippo Lanza jest dwukrotnym mistrzem i trzykrotnym wicemistrzem Włoch, trzykrotnie zdobył Puchar i Superpuchar Włoch, z Trentino Volley dwa razy sięgał po klubowe mistrzostwo świata, w 2012 r. zdobył brązowy, a w 2016 r. srebrny medal Ligi Mistrzów. Dwukrotnie wygrywał Puchar CEV, a w 2021 r. wywalczył z Chaumont VB 52 wicemistrzostwo Francji. Jest także wicemistrzem olimpijskim z 2016 r. z Rio de Janeiro, ma na koncie srebrny (w 2013 r.) i brązowy (w 2015 r.) medal mistrzostw Europy, brąz Ligi Światowej w 2013 r. oraz drugie miejsce w Pucharze Świata w 2015 r.


 

Do PGE Skry Filippo Lanza dołączył przed sezonem 2022/2023. W ciągu ostatnich miesięcy rozegrał w żółto-czarnych barwach 29 ligowych spotkań, w których zdobył 337 punktów. Najlepszy pod tym względem był dla niego wyjazdowy mecz z Projektem Warszawa, który bełchatowianie co prawda przegrali 2:3, ale Włoch zdobył w nim 26 "oczek".

Po zakończeniu sezonu klub nie przedłużył umowy z włoskim przyjmującym. Dziękujemy za grę w żółto-czarnych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze!