Autor: PGE Skra

PGE Skra na sezon 2019/2020: Rozgrywający

Trzeba przyznać, że pozycja rozgrywającego w PGE Skrze wygląda po mistrzowsku. Zarówno Grzegorz Łomacz, jak i Kamil Droszyński to mistrzowie świata i zapewnią odpowiednią jakość jako kreatorzy gry dziewięciokrotnych mistrzów Polski.

Łomacz to bardzo doświadczony zawodnik, który w PGE Skrze rozegra już trzeci sezon z rzędu. Widać, że w Bełchatowie jest mu dobrze, bowiem przed zbliżającymi się rozgrywkami postanowił przedłużyć swoją umowę i to od razu o dwa lata. - Jest to absolutnie topowy zespół w Polsce i na świecie i niczego mi w nim nie brakuje. Mam dużą nadzieję dokonać wielkich rzeczy w tym klubie, bo taka marka jak PGE Skra z pewnością to umożliwia. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby bełchatowski klub wygrywał po drodze wszystkie możliwe trofea – mówił Łomacz po podpisaniu umowy.

Również PGE Skra jest zadowolona z tego, że to właśnie Łomacz będzie kierował grą zespołu przez kolejny sezon. To bardzo doświadczony zawodnik. Wystarczy wspomnieć, że 32-latek z bełchatowskim klubem zdobył mistrzostwo Polski, ale jako reprezentant Polski jest także mistrzem świata, a niedawno wywalczył z kadrą awans na igrzyska olimpijskie.

Mistrzem świata, ale w kategorii kadetów, jest również drugi rozgrywający PGE Skry, czyli Kamil Droszyński. To jednak dużo młodszy zawodnik od Łomacza, który wciąż zyskuje doświadczenie. Jego talent został dostrzeżony przez włodarzy bełchatowskiego klubu, który stworzył mu wręcz idealne warunki na dalszy rozwój. Nauka od doświadczonych graczy może okazać się dla 22-latka bezcenna.

Droszyński w poprzednim sezonie, który był dla niego debiutanckim w PGE Skrze, udowodnił, że potrafi w trudnych momentach zastąpić Łomacza. Nie zawiódł, zarówno w PlusLidze, jak i w wymagających Klubowych Mistrzostwach Świata oraz Lidze Mistrzów. Jest młody, ale i gniewny, więc na pewno nie powiedział ostatniego słowa i powalczy z Łomaczem o pierwszy skład w przyszłym sezonie PlusLigi.