Autor: PGE Skra

PGE Skra na sezon 2019/2020: Atakujący

Atakujący to kolejna pozycja, na której rywalizacja w PGE Skrze w przyszłym sezonie będzie wyjątkowo interesująca. Nowy w zespole Serb Dušan Petković będzie musiał stawić czoła legendzie klubu, czyli Mariuszowi Wlazłemu.

Wlazły to zawodnik, którego kibicom PGE Skry przedstawiać nie trzeba. To żywa legenda klubu, która w minionym sezonie obchodziła swoje 15-lecie gry w bełchatowskim klubie oraz Polskiej Lidze Siatkówki. Od lat jest wielkim zawodnikiem dla PGE Skry uwielbianym przez kibiców w całej Polsce. Trzeba też mieć na uwadze, że wszystkie sukcesy klubu zostały zdobyte właśnie z Wlazłym w składzie. – Rzadko zdarza się, żeby zawodnik spędził w jednym klubie aż tyle czasu. To ewenement w dzisiejszym sporcie i cieszymy się, że Mariusz jest z nami – mówi Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

W przyszłym sezonie Wlazłego czeka jednak ostra walka o miejsce w składzie, bowiem PGE Skra zakontraktowała Dušana ia, czyli serbskiego atakującego, który w minionym sezonie był rekordzistą punktowy włoskiej Serie A i zdobył więcej „oczek”, niż Wilfredo Leon. – Dušan pokazał w ostatnich sezonach swoje bardzo pozytywne cechy charakteru oraz duże umiejętności. Tak jak większość serbskich siatkarzy cechuje go wola walki. Myślę, że takiego zawodnika bardzo potrzebujemy w drużynie – dodaje Piechocki.

fot. FIVB