Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra kończy rok zwycięstwem! Pewna wygrana w Radomiu!

To był ostatni mecz PlusLigi w tym roku, a PGE Skra wypełniła zadanie - zdecydowanie pokonała Cerrad Enea Czarni Radom 3:0.

Do Radomia siatkarze PGE Skry pojechali bez chorego Damiana Schulza, który musiał zostać w Bełchatowie. W składzie zastąpił go natomiast Aleksander Czerwiński. Młody atakujący z drugiej drużyny był już z żółto-czarną ekipą na meczu Pucharu Polski w Częstochowie, a każdy trening to dla niego ogromne doświadczenie.

PGE Skra dobrze rozpoczęła spotkanie. To bełchatowianie kontrolowali przebieg gry na boisku, a dzięki dobremu przyjęciu Grzegorz Łomacz mógł swobodnie rozdzielać piłki. Bełchatowianie byli też skuteczni w ataku. Co ciekawe, najlepszym punktującym po pierwszym secie został Mateusz Bieniek. Swoje sześć oczek wywalczył przy stuprocentowej skuteczności w ataku, a ostatecznie PGE Skra wygrała tego seta 25:20.

W drugim secie bełchatowianie też dobrze zaczęli, ale… zaczęli tracić skuteczność i dobre przyjęcie. Radomianie dobrze prezentowali się w polu serwisowym i dogonili gości (10:10). Ale PGE Skra wróciła do lepszej postawy i zdobyła trzy punkty z rzędu, a trener gospodarzy poprosił o czas. Świetnie dysponowany w zagrywce był też Aleksander Atanasijević, który znacznie pomagał kolegom w zdobywaniu punktów z kontry. W drugiej części seta PGE Skra już dominowała i pewnie wygrała 25:19!

Trzeci set wydawał się być formalnością, ale radomianie nie zamierzali się poddać. PGE Skra w czwartek była jednak bardzo dobrze dysponowana i szybko osiągnęła trzypunktową przewagę, by kontrolować mecz. Dobrze grali skrzydłowi, którzy kończyli niemal wszystkie piłki, także w kontrach (12:8). PGE Skra chciała zakończyć to spotkanie i tak też zrobiła - zwyciężyła 3:0 i do Bełchatowa wraca w znakomitych nastrojach!

Jeszcze w piątek siatkarze PGE Skry odbędą trening w siłowni, a wolne dostaną dopiero w Nowy Rok. Kolejny mecz rozegrają 4 stycznia o godz. 17.30, a ich rywalem w hali Energia będzie Cuprum Lubin. Bilety można kupić na bilety.skra.pl.

Cerrad Enea Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 0:3
Sety:
20:25, 19:25, 22:25
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski, Berger, Lemański, Faryna, Santana, Parkinson, Masłowski (libero) oraz Rusin, Gąsior, Firszt, Warda
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Kooy, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Czerwiński