Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra - GKS Katowice. Mnóstwo atrakcji w ostatnim meczu w hali Energia w 2021 roku!

Celem PGE Skry na piątkowe spotkanie z GKS Katowice będzie tylko zwycięstwo. To idealna okazja, by pożegnać z bełchatowskimi kibicami 2021 rok.

Co prawda końcówka roku jest dla PGE Skry wyjątkowo napięta, ale mecz z katowiczanami będzie ostatnią okazją dla kibiców, by zobaczyć swoich ulubieńców w Bełchatowie. Kolejne spotkania (Puchar Polski z Exact Systems Norwid Częstochowa oraz ligowe z Cerradem Enea Czarni Radom) zostaną rozegrane już na wyjazdach. - Liczymy więc na wysoką frekwencję i mamy nadzieję, że pożegnamy rok w hali Energia zwycięstwem! - zapowiadają siatkarze PGE Skry.

A rywal na to, by cieszyć się w piątkowy wieczór, wydaje się być bardzo dobry. GKS zajmuje dopiero jedenaste miejsce w tabeli PlusLigi i wygrali jedynie cztery spotkania w tym sezonie. PGE Skra plasuje się natomiast na piątym miejscu i na swoim koncie ma 21 punktów, czyli tyle samo, co czwarty Aluron CMC Warta Zawiercie. To właśnie z tym zespołem bełchatowianie ostatnio rozegrali szalony mecz, ale niestety ulegli 2:3.

Mimo że to PGE Skra wydaje się być faworytem (z GKS u siebie jeszcze nie przegrała), bełchatowianie nie lekceważą rywali. Wielokrotnie podkreślali już, że liga w tym roku jest bardzo wyrównana i w zasadzie każdy może wygrać z każdym. Warto też wspomnieć, że PGE Skra musiała przygotować się do piątkowego meczu w ekspresowym tempie, ponieważ mecz w Zawierciu rozgrywany był w poniedziałek. - Taki jest kalendarz, mieliśmy tylko cztery dni do następnego spotkania i musimy walczyć na maksa - zapowiada Grzegorz Łomacz, kapitan bełchatowian.

Warto wspomnieć, że nie zabraknie też wielu niespodzianek dla kibiców, o które zadba sponsor meczu, czyli firma Liedmann AGRO. Co więcej, do zakupu biletów na Wyspie PGE Skry w Galerii Olimpia (czwartek w godz. 15-20) kibice bezpłatnie otrzymają książkę “Dziewczyny z brązu, chłopaki ze złota”, czyli nowość na rynku, która w wyjątkowy sposób przedstawia historię Polskiej Siatkówki. 

Początek piątkowego meczu o godz. 20.30. Oprócz Galerii Olimpia, kibice mogą kupować bilety również na bilety.skra.pl.