Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra bez zwycięstwa w pierwszym sparingu

W mocno okrojonym składzie PGE Skra przegrała pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym. Lepsza od bełchatowian okazała się eWinner Gwardia Wrocław, która wygrała 3:1.

PGE Skra dysponuje na razie jedynie ośmioma zawodnikami, ponieważ pozostali przebywają na turniejach swoich reprezentacji. Od początku spotkania widać było, że obie drużyny są jeszcze w okresie przygotowawczym do rozgrywek. Nie brakowało błędów i niedokładności. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 25:21.

W drugim secie PGE Skra nieco poprawiła swoją grę. Była bardziej skuteczna, a przede wszystkim uruchomiła grę blokiem. Set zakończył się takim samym wynikiem, jak w pierwszej partii, ale tym razem lepsi byli goście.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Trenerzy PGE Skry przez dłuższy czas nie dokonywali żadnych zmian, tym bardziej, że w kwadracie dla rezerwowych byli jedynie siatkarze z drugiej drużyny: Aleksander Czerwiński i Szymon Ostrowski. Dopiero w ścisłej końcówce na boisku zadaniowo pojawił się drugi z nich. Niuanse zadecydowały o tym, że to jednak eWinner Gwardia wyszła na prowadzenie 2:1 (25:27).

W czwartym secie to gospodarze prowadzili grę. Doskonale zagrywali, a linia przyjęcia PGE Skry nie dawała sobie rady z mocnymi serwisami. To spowodowało, że eWinner Gwardia zbudowała sporą przewagę i mogła kontrolować spotkanie do samego jego końca. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:15, a cały mecz 3:1.

Już jutro PGE Skra zagra kolejny sparing, a w hali Energia jej rywalem będzie Cerrad Enea Czarni Radom. Spotkanie będzie zamknięte dla publiczności.

eWinner Gwardia Wrocław - PGE Skra Bełchatów 3:1
Sety: 25:21, 21:25, 27:25, 25:15
PGE Skra: Mitić, Kooy, Adamczyk, Schulz, Sawicki, Kłos, Piechocki (libero) oraz Ostrowski

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.