Autor: Maciej Nowocień

PGE Skra Bełchatów zaprezentowana na sezon 2021/2022! Wygrana z Polonią!

To był wielki dzień dla każdego kibica PGE Skry! Fani bełchatowskiej drużyny nareszcie wrócili na trybuny hali Energia i mogli obejrzeć nie tylko efektowną prezentację zespołu, ale również mecz towarzyski z IBB Polonia Londyn.

PGE Skra nareszcie jest w komplecie, a zespół został nieco zmieniony przed nowym sezonem. Przypomnijmy, że nowym trenerem został Slobodan Kovac, a drugim asystentem szkoleniowca będzie Slobodan Prakljacić. Jeśli chodzi o siatkarzy, nowymi twarzami będą Damian Schulz, Holender z włoskim paszportem Dick Kooy, Serb Aleksandar Atanasijević oraz Estończyk Robert Taht.

Widać było, że kibice faktycznie stęsknili się za PGE Skrą, bo wypełnili trybuny hali Energia niemal do ostatniego miejsca. Podczas oficjalnej prezentacji mogli zobaczyć każdego z siatkarzy, poznać sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu. - Mam małą tremę, bo przecież tak dawno nie było Was w naszej hali. Każdy z nas, także siatkarze, podkreślali, że czegoś brakowało w minionym sezonie. Teraz sportowe widowiska będą kompletne, bo gramy właśnie dla kibiców - mówił Konrad Piechocki, prezes klubu.

Warto wspomnieć, że wcześniej zaprezentowano także zespół IBB Polonia Londyn, czyli klubu partnerskiego PGE Skry, a także wszystkie grupy młodzieżowe bełchatowskiej drużyny.

Jeśli chodzi o samo spotkanie, to zgodnie z przewidywaniami PGE Skra prowadziła grę. Co ciekawe, na zespół z Londynu wyszła w najsilniejszym składzie. Doskonale spisywali się zarówno Atanasijević, Ebadipour, jak i Kooy. Różnicę robiła również zagrywka. PGE Skra, która w poniedziałek zainauguruje rozgrywki PlusLigi, prezentowała się dużo lepiej i zdecydowanie zwyciężyła 3:0.

Bełchatowianie pierwszy mecz PlusLigi rozegrają na wyjeździe z Cuprum Lubin.

PGE Skra Bełchatów - IBB Polonia Londyn 3:0
Sety: 25:23, 25:18, 25:18
PGE Skra: Łomacz, Kooy, Kłos, Atanasijević, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Adamczyk, Schulz, Mitić